Zendaya – wzrost, wiek, waga, Instagram, kim jest Zendaya?

Browse By

Kim jest Zendaya ?

Zendaya Maree Stoermer Coleman to amerykańska piosenkarka i aktorka. Urodziła się na wschodnim brzegu zatoki San Francisco w mieście Oakland. Ojciec Ajamu Coleman jest Afroamerykaninem z korzeniami sięgającymi. Matka Claire Stoermer ma niemiecko szkockie pochodzenie oboje rodziców byli nauczycielami. W wieku 10 lat rozpoczęła prace jako modelka w przedsięwzięciach reklamowych organizowanych przez Macy’s, Old Navy, czy Mervyns.  Aktorka ma pięcioro starszego rodzeństwa, a jej imię Zendaya wywodzi się od imienia Tendai w języka shona o oznaczająca „dziękować”. W Oakland uczęszczała do szkoły podstawowej Fruitvale Elementary School, gdzie jej matka uczyła przez dwie dekady. Występowała w programie uczniowskim California Shakespeare Theater, którego managerem była jej matka. W wieku ośmiu lat Zendaya dołącza do hip-hopowej grupy tanecznej Future Shock Oakland i jest jej członkiem przez następne trzy lata. Spędziła również dwa lata tańcząc hula z Academy of Hawaiian Arts.

Będąc jeszcze studentem uczęszczała do Oakland School for the Arts i została obsadzona w kilku rolach w okolicznych teatrach. Kiedy Zendaya była w siódmej klasie, rodzina przeniosła się do Los Angeles. Występowała w reklamie zabawek nawiązujących do serialu „iCarly”. W 2009 roku wystąpiła w teledysku coveru piosenki Katy Perry „Hot n Cold”. Tego samego roku wygrała casting i zacząć występować w serialu „Taniec rządzi” (2010-2013). Wiosną 2011 wyszedł jej pierwszy singiel po tytułem „Swag It Out „. W 2011 roku pojawiła się również piosenka i teledysk „Dig Down Deeper „ która w rezultacie promowała film animowany „Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”. Debiutancki album 2013 roku zajął 51. miejsce w notowaniu Billboard 200.

Zendaya – Dig Down Deeper (from „Pixie Hollow Games”)

Kariera aktorska Zendaya

W 2012 zagrała swoja pierwszą główna role jako Halley Brandon w filmie „Frenemies” oryginalnym filmie Disney Channel na podstawie książki Alexy Younga.
W grudniu 2016 roku Zendaya wystąpiła gościnnie reality show Project Runway
w finale 15. sezonu. W 2016 roku Zendaya zagrała w filmie „Spider-Man: Homecoming” wcielając się w drugoplanową rolę Michelle Jones-Watson. Film zarobił 117 milionów dolarów w pierwszy weekend zajmując pierwsze miejsce. W grudniu 2017 zagrała w oryginalnym amerykański musicalu „Król rozrywki”. Zagrała artystkę na trapezie Anne Wheeler która zakochuje się w postaci Zaca Efrona. Owen Gleiberman z amerykańskiego tygodnika Variety pochwalił jej chemię z Efronem. Od czerwca 2019 zaczęła występować w młodzieżowym serialu HBO Euforia, adaptacji izraelskiego serialu pod tym samym tytułem. Godnym uwagi jest fakt, że magazyn „Glamour” w 2016 roku wyróżnił ją jako jedyna kobietę tytułem „Women of the Year”. W 2019 r. ponownie wcieliła się w postać Michelle Jones-Watson w filmie „Spider-Man: Daleko od domu”. W czerwcu 2019 r. zaczęła występować w serialu HBO pod tytułem „Euforia”, adaptacji izraelskiego serialu pod tym samym tytułem. Serial telewizyjny dostał dobre recenzje od „The Guardian” czy „The New Yorker”. Zendaya jest niewątpliwie bardzo utalentowana aktorka w rezultacie czego została nagrodzona nagrodą „Primetime Emmy” za serial „Euforia”. Tym samym została drugą najmłodszą ciemnoskórą laureatką tej nagrody w historii w kategorii aktorki pierwszoplanowej. W 2021 roku pojawiła się w filmie „ Diuna” wcielając się w Chani. Na zakończenie trzeba wspomnieć, że aktorka pojawi się w drugiej części filmu „Diuna”, która skupiać się będzie na postaci Chani.

Zendaya – wiek

Zendaya urodziła sie 1 września 1996 w Oakland.

Zendaya – wzrost i waga

Aktorka ma 178 cm wzrostu i waży ok. 59 kg.

Zendaya na Instagram

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zendaya (@zendaya)

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zendaya_2019_by_Glenn_Francis.jpg / licencja Creative Commons

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.