Zapach włosów Twojej kobiety

Browse By

Zapach włosów twojej kobiety Kobiece włosy to jeden z najsilniejszych wabików na mężczyzn. Zdrowe, zadbane, swobodnie opadające na ramiona i najlepiej rozpuszczone oddziaływują bardzo silnie na męską wyobraźnię i podświadomość.

Najczęściej podobają nam się kosmyki w naturalnych kolorach, rozpuszczone, im dłuższe tym piękniejsze. Proste, lekko falowane, mocno kręcone, blond, miedziane czy w kolorze ciemnej czekolady – wszystkie uważamy za piękne i marzymy, aby się w nich zanurzyć i móc je głaskać.

Niesamowite jest, że wszystkie pachną inaczej. Związane jest to z indywidualnym zapachem każdej kobiety a także rodzajem stosowanych przez nią kosmetyków. Ciekawostką jest fakt, że zapach dziewczyny, a więc także jej fryzury zależy od fazy cyklu miesiączkowego, w jakiej się właśnie znajduje.

Włosy mają ponadto właściwość gromadzenia zapachów. Świadome tego kobiety świeżo po umyciu spryskują je swoimi ulubionymi perfumami. Ma to również swoje złe strony – po każdorazowej imprezie czy siedzeniu w pubie, włosy pochłaniają nieprzyjemny aromat dymu nikotynowego. Trudno się go potem pozbyć i jedynym skutecznym środkiem jest odświeżenie kosmyków i ich umycie.

O tym jak ważną rolę w życiu pełnią zapachy świadczy również zachowanie zwierząt. Niektóre z nich wydzielają specjalne substancje nazywane feromonami, aby pobudzić seksualnie swojego partnera. Niesamowite jest, że występujące w minimalnych stężeniach związki chemiczne potrafią oddziaływać z dużych odległości. Rekord ustanawia w tej dziedzinie ćma – samce znajdują się pod ich działaniem nawet, jeśli są oddaleni na odległość 3km!

Chociaż u człowieka występowanie tych ciekawych związków nie zostało w pełni potwierdzone, a nasz nos najprawdopodobniej utracił, lub utraci w rozwoju ewolucyjnym, zdolność reagowania na te silne bodźce – kwestia pięknego zapachu jest nadal aktualnym i działającym afrodyzjakiem. Podobno kobieta wydziela dwa rodzaje feromonów, które oddziaływają podświadomie na jej koleżanki, co powoduje wyrównanie się ich cykli miesiączkowych w przypadku wspólnego mieszkania. Mężczyźni najprawdopodobniej wysyłają te związki w pocie i oddechu. Może jednak nie sugerujmy się tą informacją zbyt mocno i nadal korzystajmy z prysznica i pasty do zębów.

Producenci perfum mają w swojej ofercie także substancje zapachowe z dodatkiem naturalnych feromonów. Ich działanie nie jest, co prawda udowodnione naukowo, ale nic prostszego jak spróbować ich działania na sobie. Prawdą jest, bowiem fakt, że spośród wielu pięknych i interesujących kobiet, panowie wybierają te, których zapach im najbardziej odpowiada. Naukowcy podejrzewają, że mężczyźni wybierając partnerki poszukują kobiety, której zapach będzie przypominał woń wydzielaną przez ich matkę. Kojarzy im się to z poczuciem bezpieczeństwa zaznanego w trakcie dzieciństwa.

Poza wspominaniem zapachu włosów naszej kobiety, bardzo lubimy, kiedy włosy są błyszczące i gładkie w dotyku. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale ma to związek z podświadomym poszukiwaniem matki naszych przyszłych dzieci. Pięknie wyglądające włosy to najlepsza zewnętrzna oznaka, że dziewczyna jest zdrowa i nie cierpi z powodu poważnej choroby, a to daje szansę na urodzenie przez nią zdrowego potomka. Kiedy włosy są matowe, z wypłowiałym kolorem, przyklapnięte i bez życia, odbieramy to, jako sygnał ostrzeżenia, że dana kobieta nie ma silnego, zdrowego organizmu, a dość brutalna zasada doboru naturalnego głosi, że takie panie znacznie trudniej zyskują powodzenie u płci przeciwnej.

śliczne włosy

Na szczęście przemysł kosmetyczny jest dziś dobrze rozwinięty i kobiety mogą skutecznie walczyć ze wszelkimi niedoskonałościami. Szeroki wachlarz dostępnych szamponów, odżywek, maseczek i innych odżywczych preparatów wzmacnia czupryny i nadaje im piękny zapach.

Każdy mężczyzna jest wzrokowcem i nie ma w tej regule wyjątków. Zanim podejdziemy do dziewczyny z myślą poznania, zwrócimy uwagę na jej wygląd, a także zapach. Jeśli nas tym zainteresuje – o wiele łatwiej będzie rozpocząć znajomość.

Nie zapominajmy też, że zarówno my wymagamy od kobiet zdrowego, pięknego wyglądu i kuszącego zapachu, ale także dla kobiet w początkach znajomości liczy się przede wszystkim wygląd i zapach. Będąc tego świadomi dbajmy o swoje ciało odpowiednio je pielęgnując, nie pozwólmy sobie nigdy na wyjście z domu z tłustymi, nieumytymi włosami. Każda kobieta od razu to zauważy i skrytykuje. Bawmy się zapachami, ponieważ razem ze zmysłem wzroku, dotyku i słuchu, zmysł węchu jest ważnym czynnikiem ułatwiającym nam poznanie świata i podjęcie decyzji, co do wyboru partnerki życiowej.

Artykuł powstał przy współpracy Kliniki Handsome Men www.handsomemen.pl

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.