Zabiegi poprawiające kondycję kosmyków – SPA dla zniszczonych włosów

Browse By

Powszechnie mianem „SPA” zwykliśmy określać różnego rodzaju zabiegi upiększające, których jednak wspólnym mianownikiem jest zbawienna moc wody. Niemniej jednak warto zauważyć, iż woda w sposób pozytywny oddziaływać może na całe nasze ciało, a więc również na spragnione zabiegów odżywczych, męskie kosmyki. I choć zapewne nic nie jest w stanie stanąć Ci na przeszkodzie byś udał się do salonu SPA w celu zafundowania włosom wspomnianej powyżej kuracji, to jednak my radzimy Ci przeprowadzić podobny zabieg w zaciszu własnej łazienki. Uzbrojony w odpowiednie do tego celu preparaty, z całą pewnością bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim nawilżeniem i odżywieniem niesfornych kosmyków.

blond wlosy dziewczyna z długimi włosami

Zabieg I: Domowe nawilżenie pasm

Lato to pora, kiedy Twoje włosy niemal nieustannie wystawiane są na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak chociażby promienie słoneczne. Efektem nadmiernej ekspozycji na słońcu może stać się wysuszenie kosmyków, a co się z tym bezpośrednio wiąże również skłonność do łamania, rozdwajania końcówek oraz wyraźne zmatowienie koloru pasm. By temu zapobiec, co najmniej raz w tygodniu stosuj domową kurację mającą na celu oczywiście dogłębne nawilżenie pasm. A jak przeprowadzić ten typ kuracji? W pierwszej kolejności powinieneś przystąpić do umycia swoich włosów. Następnie zaś w nasadę kosmyków wmasuj dobry jakościowo, bogaty w substancje aktywne, odżywczy szampon. Po upływie około 2 minut rozprowadź szampon na całej długości swoich pasm, a następnie dokładnie spłucz. Teraz przyszedł czas na dodatkowe odżywienie. W tym celu nałóż na swoje włosy odżywkę (koniecznie zawierającą składniki nawilżające takie jak na przykład cenne masło karite, zwane również masłem shea, czy też pantenol), a następnie owiń pasma ciepłym ręcznikiem. Tak uzyskany, nawilżający kompres utrzymuj na włosach przez czas około pół godziny. Po upływie wspomnianych 30 minut odwiń pasma i dokładnie, obficie spłucz pod strumieniem bieżącej, koniecznie letniej wody. A dlaczego właśnie letniej? Otóż chłodna woda spowoduje dodatkowe domknięcie łusek Twoich włosów.

Zabieg II: Skuteczne odżywienie kosmyków

Stosowanie różnego rodzaju kosmetyków do stylizacji, takich jak chociażby żele czy też brylantyny, niejednokrotnie w sposób negatywny może odbić się na kondycji Twoich kosmyków. Zabiegu skutecznego odżywiania pasm bez problemu dokonasz jednak w zaciszu swojej własnej łazienki. W tym celu wmasuj więc zarówno w same pasma jak i w skórę głowy zawartość odżywczej ampułki, koniecznie z dodatkiem ceramidów oraz innego rodzaju, aktywnych składników wzmacniających. Na taki odżywczy masaż poświęć około 10 minut. Po upływie tego czasu zawiń włosy w ciepły ręcznik i ogrzewaj dodatkowo ciepłym strumieniem powietrza z suszarki. Po około 5 minutach ogrzewania – odwiń włosy. Preparatu nie należy spłukiwać. Taką odżywczą kurację radzimy Ci stosować, co najmniej 2 razy w przeciągu tygodnia.

dziewczyna, długie proste włosy

Zabieg III: Siła i blask

Któż z nas chociaż raz w życiu nie pragnąłby jego włosy odznaczały się siłą i były lśniące niczym kosmyki największych, światowej sławy gwiazd ekranu? W celu zagwarantowania włosom pięknego połysku, rozpocznij od umycia swoich kosmyków. Następnie zawiń włosy w ręcznik i pozwól, by nadmiar wody został przez tkaninę w naturalny sposób wchłonięty (bez dodatkowego pocierania). Po odwinięciu pasm, wetrzyj w kosmyki odżywkę, w której recepturze koniecznie znajdować będą się substancje wzmacniające efekt blasku, a więc na przykład wyciągi z pereł czy też ekstrakty pozyskiwane z olejków owocowych. Teraz ponownie zawiń pasma w ręczniki (inny niż poprzednio; ciepły i suchy), i ogrzewaj włosy strumieniem ciepłego powietrza z suszarki. Po upływie około 10 minut odwiń pasma, a następnie masuj delikatnie przez chwilę, w celu poprawy ukrwienia skóry głowy. Następnie spłucz dokładnie odżywkę pod strumieniem bieżącej, letniej wody.

Zabieg IV: Zbawienna moc nagietka.

Nagietek to roślina, o której właściwościach nawilżających, głośno było już od czasów starożytności. Nic więc dziwnego, iż w XXI wieku ceniony nagietek wreszcie powrócił do naszych łask. Jeśli pragniesz więc do wymienionych powyżej, różnego rodzaju terapii SPA, dołączyć także terapię powstałą w oparciu o wspomniane właściwości nagietka, to poniżej prezentujemy Ci odżywkę nagietkowo – mleczną, naturalnie możliwą do wykonania w zaciszu własnego domostwa. W celu przygotowania odżywki nagietkowo – mlecznej potrzebna będzie Ci więc 1 filiżanki mleka, jedno żółtko jajka kurzego oraz tożsama ilość ( 1) filiżanki naparu z nagietka. Po dokładnym połączeniu wszystkich składników w jedną całość, otrzymany napar powinieneś nałożyć na swoje suche włosy, a następnie zawinąć głowę w ręcznik. Po upływie około 15 minut ręcznik należy odwinąć, zaś same włosy – dokładnie spłukać pod strumieniem chłodnej, bieżącej wody.

Zabieg V: Pobudzająca moc mięty

Pobudzająca płukanka z mięty to rodzaj naturalnej terapii, powstałej z myślą o potrzebach włosów ciemnych. Niestety, ten właśnie rodzaj płukanki nie będzie odpowiedni dla włosów jasnych, gdyż może on zdecydowanie przyciemnić barwę słonecznych kosmyków. Płukanka z mięty w sposób odżywczo – pobudzający wpłynie na kondycję pasm kruchych, słabych i pozbawionych naturalnej elastyczności. W celu przyrządzenia miętowej płukanki powinieneś więc wrzucić do dużego, zamykanego naczynia garść suszonych liści mięty, a następnie zalać zioła 1 litrem octu owocowego. Następnie, tak przygotowaną mieszankę szczelnie zamknąć, po czym odstawić w ciepłe miejsce na około 14 dni. Po upływie tego czasu ocet należy odcedzić, zaś zioła odcisnąć, a uzyskany płyn przefiltrować przy użyciu kuchennej gazy. W celu zagwarantowania włosom właściwej pielęgnacji, miętową płukankę należy stosować po każdym umyciu pasm, a więc co najmniej kilka razy w tygodniu. Uwaga: po spłukaniu włosów przy pomocy płukanki, pasm nie należy po raz kolejny płukać pod strumieniem wody.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

HandsomeMen

 

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.