Suplementy diety, a zdrowe włosy

Browse By

Większość z nas marzyłaby o tym, aby suplementy diety rozwiązały każdy problem estetyczny, z którym się borykamy. Niestety tak nie jest i nigdy nie będzie, ponieważ pewne substancje mogą jedynie wspierać organizm w jego odnowie lub uzupełnić niedobór pewnych składników, które utraciliśmy z jakiegoś powodu.

Jeśli chodzi o włosy, to najczęściej kupowanym suplementem diety, aby je wspomóc jest skrzyp polny w kapsułkach lub kupowany jako herbata ziołowa. Zawiera on naturalne przeciwutleniacze oraz substancje uszczelniające naczynia krwionośne. Zawarte w nim związki krzemu wpływają na metabolizm kolagenu, który znajduje się w skórze, a który ma zbawienny wpływ na elastyczność skóry. Stosowanie skrzypu polnego może więc rzeczywiście wspomóc prawidłowy wzrost włosa. Mogą w tym również pomóc inne substancje stosowane jako suplementy diety: witamina C, witaminy z grupy B, żelazo, cynk. Żelazo wchodzi w skład wielu enzymów oraz czerwonych krwinek. Od niego zależy dobre funkcjonowanie układu krwionośnego, a jego brak powoduje znaczne osłabienie organizmu i może powodować anemię. Dlatego ważne jest, aby osoby, u których stwierdzono zbyt niski poziom żelaza, przyjmowały go w postaci suplementów. Jako skutek uboczny jego niedoboru można bowiem zauważyć również wypadanie włosów. Dla prawidłowego wzrostu naszych włosów ważne jest dobre funkcjonowanie układu krwionośnego. To dzięki niemu cebulki włosów są bowiem odpowiednio odżywione, a nasze włosy mogą dobrze się rozwijać. Na dobre funkcjonowanie układu krążenia wpływają natomiast witaminy K i P.

fryzura Carmen Electry

Bardzo ważna jest również witamina A, która była pierwszą odkrytą witaminą, a jej podstawową formą jest retinol. Jej niedobór może powodować pojawianie się łupieżu, a jej odpowiednia ilość również zapobiega nadmiernej utracie włosów. Witaminę A lepiej jednak spożywać z naturalnych produktów ( jest zawarta w olejach rybnych i zwierząt morskich). Jedną z witamin, które w sposób najbardziej widoczny wpływają na poprawę wyglądu włosów są witaminy z grupy B (najbardziej witamina B12). Zapewnia ona włosom prawidłową strukturę i wygląd. Ważne jest to, że można ją dostarczać do włosów zarówno dzięki suplementom jak i kosmetykom, ponieważ wiele z nich ją zawiera. Składnikiem, którego nie powinno zabraknąć w naszej diecie jest również chrom, który wzmacnia skórę i paznokcie. Jego niedobór zaś może powodować tycie. Pierwiastkiem życia natomiast nazywany magnez, wpływa bowiem na wiele procesów zachodzących w organizmie, odpowiada za budowę kości, zębów, włosów, ma wpływ na proces przemiany materii.

blondynka

W prawidłowym doborze suplementów diety powinien każdorazowo pomagać specjalisty, nie powinno się tego robić intuicyjnie, ponieważ przedawkowanie niektórych witamin również może zaszkodzić. Dlatego jeśli widzimy, że stan naszych włosów pogorszył się lub nadmiernie wypadają, powinniśmy się wybrać do dermatologa lub lekarza pierwszego kontaktu w celu ustalenia przyczyn problemu.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men
HandsomeMen

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.