Sprawdzone sposoby na poprawę humoru

Browse By

Masz zły dzień? Ktoś Ci popsuł humor, czy wstałeś lewą nogą? Mam dla Ciebie 15 sprawdzonych sposobów na poprawę humoru! Niezależnie od Twojego stopnia złości na pewno Ci się polepszy.

1. Zacznij się wygłupiać. Tak po prostu, dla śmiechu. Rób miny do siebie, rozśmiesz się- pomaga, po chwili sama potrafię się z siebie śmiać i ze swojej głupoty. + 10 do nastroju

 

2. Włącz ulubioną piosenkę i zacznij tańczyć przed lustrem. Skacz, wygłupiaj się, nie zwracaj uwagi na nic. Wygłupiając się wracasz do dzieciństwa i siłą rzeczy nastrój się polepsza.

 

3. Czekolada ma świetny wpływ na poprawę naszego humoru,a co tam! Raz można! Skuś się na pasek czekolady, ale nie więcej! Jak przytyjesz będziesz miała większe zmartwienie i częściej zły humor, więc nie przesadź.


4. Pies patrzy na Ciebie błagalnym wzrokiem? Weź go na spacer. Pójdź, wycisz się, weź książkę, pobaw się z psem, poganiaj za nim, chowaj mu zabawki. Po prostu weź go na spacer.


5. Zwiedzaj miasto. Mieszkasz od urodzenia w swoim mieście? Założę się, że jest jeszcze bardzo dużo miejsc, których nie odkryłeś. Ja w swojej rodzinnej miejscowości, w taki sposób znalazłam kilka naprawdę świetnych miejscówek. Pobaw się w detektywa.


6. Muzyka zawsze się sprawdza. Jednak nie włączaj muzyki z k-pax, tylko sięgnij po optymistyczne piosenki. Skuś się na soundtrack z filmu „Amelia”. Genialna muzyka.


7. Gorąca kąpiel, zrób sobie domowe SPA. Zapal świeczki, wlej płyn do kąpieli. Odpręż się.


8. Głupi serial- nic lepiej na mnie nie wpływa, niż obejrzenie kilku odcinków „głupiego” serialu. Simpsonowie są mistrzami w swojej kategorii. Zawsze włączam przed snem. Nieważne jak kiepski mam humor- Homer zawsze mi go poprawi.


9. Sięgnij po ulubioną książkę. Zostaw problemy daleko w tyle, i zagłęb się w ulubioną książkę. Odwiedź świat magii, lub zobacz co słychać u Alicji.


10. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny, czyli hormon szczęścia. Jak masz zły humor pozwól się zmęczyć, dzięki temu frustracja odejdzie na bok.


11. Jeśli nie masz swojego ulubionego serialu obejrzyj głupkowatą komedię! Komedia typu szalony akademik, żona na niby z pewnością poprawią Ci humor. Na mnie działa.


12. Ugotuj coś, co zawsze chciałeś spróbować zrobić, ale nigdy nie miałeś odwagi. Jeśli posiłek Ci nie wyjdzie, zawsze możesz zwalić winę na swój podły nastrój, a jeśli wyjdzie? + 50 punktów respektu i nastroju dla Ciebie!


13. Zajmij swój umysł i posprzątaj, przestaniesz myśleć o tym jak bardzo masz zły dzień, jak szefowa wyprowadziła Cię z równowagi, a szef nie docenił Twojego zadania. Zwyczajnie przestaniesz o tym myśleć, a przy okazji posprzątasz mieszkanie.


14. Zrób coś dla siebie. Spotkaj się z przyjaciółmi, wsiądź do auta i pojedź w swoje ulubione miejsce, kontynuuj pisanie książki. Zrób coś tylko dla siebie, nie patrząc na innych.


15. Zapach ma kojący wpływ na nasz umysł. Zapal zapachowe świeczki lub kadzidełko. Stwórz swój klimat, w którym czujesz się najlepiej.

 

Autor: Patrycja

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.