Sposoby na nietrzymanie moczu

Browse By

Nietrzymanie moczu to jedno z tych bardziej wstydliwych schorzeń. Dotyka ono często kobiet po pięćdziesiątce. Co należy robić by pozbyć się tego problemu? Niezwykle pomocne okażą się nam ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy, działają one pozytywnie na jakieś 70 procent kobiet.
Skąd w ogóle biorą się problemy z nietrzymaniem moczu u starszych kobiet?
Przyczyną tego jest macica uciskająca pęcherz. Dolegliwość nietrzymania moczu nie dotyka wyłącznie starszych kobiet po menopauzie. Powodem nietrzymania moczu jest również brak aktywności fizycznej. Najlepsze

są ćwiczenia na brzuch, a dokładnie jego dolne partie. W ten sposób ćwiczymy mięśnie, które podtrzymują miednicę i część łonową.
Jeśli zatem nie robiłaś jeszcze nic w kierunku by z tym walczyć zrób krok naprzód i zacznij ćwiczyć. To nic nie kosztuje, a efekty mogą być fantastyczne, wystarczą tylko chęci. Możesz ćwiczyć nawet oglądając telewizję czy słuchając radia, więc nawet nie stracisz czasu by oglądać np. swój ulubiony serial lub audycję w radio. Wyładuj swoją złość podczas ćwiczeń, możecie to robić nawet w kolejce w sklepie. Rozluźniaj brzuch i napinaj mięśnie pochwy tak jakbyś chciała zatrzymać mocz i tak przez jakieś 5 sekund po 20 razy na dzień.
Zaraz gdy się obudzisz połóż się na dywanie na plecach, a później przyciągnij kolana do klatki piersiowej pamiętając o odpowiednim oddychaniu. W trakcie wydechu należy zacisnąć mięśnie pochwy i odbytu. Rób jak największy wydech, wtedy efekty będą jeszcze lepsze. To ćwiczenie powtarzaj również koło 20 razy dziennie. To ćwiczenie przynosi fantastyczne efekty wraz z innym robionym na przemian. Rozchylamy nogi na szerokość bioder leżąc i w takcie wydechu powietrza łączymy nogi przy tym napinając mocno pośladki. Do pozycji wyjściowej wracamy przy wydechu, ćwiczenie wykonujemy 15 razy. Ćwiczenia te róbmy kilka razy w tygodniu.
Co do naszej diety – jedz suszone żurawiny, które mają dobry wpływ na ścianki pęcherza.

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.