Przegląd preparatów przeciw wypadaniu włosów

Browse By

Dzisiaj temat dla Waszych mężczyzn…

Każdego dnia, miliony mężczyzn cierpią z powodu dotkliwego problemu wypadania włosów. Na szczęście jednak istnieje wiele, różnego rodzaju preparatów, mających na celu zahamowanie procesu wypadania włosów. Różnią się one między sobą nie tylko opakowaniem, ale również samą postacią preparatu (żele, szampony, ampułki, maści, tabletki). Postanowiliśmy się więc przyjrzeć najpopularniejszym środkom przeciw wypadaniu włosów i przybliżyć Ci nieco ten – bądź, co bądź – dość ważny temat w życiu niemal każdego mężczyzny.
Preparat I: Klorane Quinafort – kuracja przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn 12 x 5 ml.

Produkt marki Klorane stanowi nie tyle nawet środek przeciw wypadaniu włosów, co całą – stworzoną naturalnie w tym samym celu – leczniczą kurację. Receptura kuracji stworzona została przy zastosowaniu aktywnego wyciągu z Chinowca i alfa pinenem. Poza oczywistym rezultatem jakim jest zahamowanie procesu wypadania włosów, kuracja Klorane Quinafort przynosi efekt w postaci pobudzenia wzrostu kosmyków, wzmocnienia cebulek włosowych jak również zwiększenia objętości włosów. Zgodnie ze słowami producenta, skuteczność preparatu tkwi we wspomnianym już powyżej, wyciągu z Chinowca, a więc rośliny o udowodnionych właściwościach hamujących wypadanie pasm. Nie bez znaczenia pozostaje również obecność rośliny stanowiącej naturalne bogactwo siarki, a więc Kleomy. To właśnie zawierająca aminokwasy siarki Kleoma wyraźnie wzmacnia strukturę włosów przyczyniając się jednocześnie do zwiększenia ich odporności. A rezultaty stosowania kuracji Klorane Quinafort? W efekcie zastosowania preparatu, proces wypadania włosów zostaje zahamowany, zaś pasma stają się mocne i odporne na nadmierne wypadanie. Warto zauważyć, iż skuteczność działania kuracji została potwierdzona w testach zarówno klinicznych, jak i konsumenckich. Cena kuracji to około 140 zł za 12 ampułek mieszczących w sobie po 5ml produktu.

włosy mężczyzny

Preparat II: Nivea for Man Hair Recharge – Tonik przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn.

Drugim z preparatów przeciw wypadaniu włosów, jaki to postanowiliśmy wziąć pod lupę, jest tonik marki Nivea z linii Nivea for Man Hair Recharge. Hair Recharge to Innowacyjny System Zapobiegający Wypadaniu Włosów opatentowany przez markę Nivea. Jego działanie oparte zostało na połączeniu dwóch składników aktywnych, a mianowicie Karnityny (aktywizuje produkcję energii w komórkach cebulek włosowych) i Kreatyny (wspomaga proces magazynowania energii). Dzięki zastosowaniu powyższej mieszanki, możliwe stało się uzyskanie trójfazowego działania preparatu przeciw wypadaniu włosów. Po pierwsze więc, tonik Nivea for Man Hair Recharge pobudza cebulki włosowe, po drugie – wspomaga wzrost kosmyków, zaś w trzeciej kolejności przyczynia się on do wzmocnienia delikatnej struktury pasm. Cena toniku to około 37 zł za 150ml produktu.
Preparat III: Seboradin maska przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn.

Kosmetyk marki Seboradin swoją skuteczność działania zawdzięcza specjalnemu, innowacyjnemu kompleksowi noszącemu nazwę Trichogen. To właśnie Trichogen zawiera w swoim składzie w pełni naturalny kompleks aż 14 składników aktywnych! W masce przeciw wypadaniu włosów Seboradin bez trudu odnajdziemy więc między innymi siarkę (odpowiedzialna za stymulację cebulek włosów do odrostu), żeń-szeń (wyciąg z żeń-szenia wpływa pozytywnie na mikrocyrkulację, a ponadto odżywia i dotlenia on męskie pasma), łopian (zapobiega wypadaniu włosów, a ponadto wykazuje on właściwości oczyszczające, antybakteryjnie i przeciwłupieżowe) jak również nanotechnologiczny kompleks witamin złożony z prowitaminy B5, witamin E, F, PP, H – biotyny, białek i aminokwasów (przenika do struktury włosów by tam skutecznie nawilżać i odżywiać męskie pasma) oraz wyciąg z oczaru wirginijskiego (poprawia ukrwienie skóry głowy), olej jojoba (działanie natłuszczająco – nabłyszczające). Warto zauważyć, iż maska przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn Seboradin wspomaga także leczenie dolegliwości łojotokowego zapalenia skóry głowy, jak i chorób takich jak łuszczyca, łupież czy też łysienie typu androgenowego. Skuteczność stosowania kosmetyku potwierdzona została badaniami in vitro, in vivo. Naturalnie wszystkie one przeprowadzane zostały pod kontrolą dermatologiczną. Cena maski przeciw wypadaniu męskich włosów Seboradin wynosi zaś około 25 zł za 150 ml produktu.

Preparat IV: Dermedic, Capilarte, Aktywny tonik przeciw wypadaniu włosów

Aktywny tonik przeciw wypadaniu włosów marki Dermedic z linii Capilarte to produkt odpowiedni do każdego rodzaju włosów, zarówno tych zdecydowanie osłabionych i jak i tych nadmiernie wypadających. Kosmetyk Capilarte poprawia więc mikrokążenie, przy tym skutecznie odżywiając zarówno skórę głowy, jak i same cebulki włosowe. Jego siła ukryta została w specjalnie skomponowanym, aktywnym kompleksie substancji Procapil, który poprzez swoje działanie wyraźnie hamuje utratę włosów, zakotwiczając pasma w brodawce skórnej. Na tym jednak pozytywne aspekty zastosowania aktywnego toniku się nie kończą. Ponadto produkt przyczynia się do rozszerzenia naczyń, poprawiając tym samym ukrwienie i odżywienie cebulek. Obecność wyciągów z Betulii Alby wpływa pozytywnie na regulację pobudzonych gruczołów łojowych, zaś pantenol łagodzi powstałe podrażnienia, działając jednocześnie w sposób przeciwzapalny. Cena produktu marki Dermedic to około 35zł za buteleczkę, w której kryje się 100ml kosmetyku.

Bez względu na to, jaki produkt wybierzesz, powinieneś zdawać sobie sprawę, iż na pierwsze efekty jego działania przyjdzie Ci po prostu… poczekać. Nie zrażaj się tym jednak i stosuj wybrany przez siebie kosmetyk w sposób dokładny oraz systematyczny. Pamiętaj również, aby stosować się do zaleceń producenta i nie stać się zbyt „nadgorliwym” w nakładaniu na swoje włosy oraz skórę głowy, konkretnego preparatu.

Artykuł powstał przy współpracy Kliniki Handsome Men www.handsomemen.pl

HandsomeMen

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.