Nina Dobrev

Browse By

Kim jest Nina Dobrev ?

Nina Dobrev jest kanadyjska aktorka urodzoną w Sofii stolicy Bułgarii. Gdy miała dwa lata, przeprowadziła się z rodzicami do Kanady, by następnie wychowywać się w Toronto. Matka Michaela Dobreva (z domu Radeva) jest artystką, a ojciec Kamen Dobrev jest informatykiem. Nina ma starszego brata Aleksandra Dobrev. Uczęszczała do Vradenburg Junior Public School i J B Tyrrell Senior Public School, w których rozpoczęła naukę z baletu i jazzu oraz startowała w gimnastyce artystycznej. Uczyła się aktorstwa w Armstrong Scarborough. Rozpoczęła studia na Uniwersytecie Ryerson w Toronto na kierunku socjologia, ale kariera aktorska uniemożliwia ukończenie studiów.

Kariera aktorska – Nina Dobrev

Swoją pierwszą ważną rolę zagrała jako Mii w kanadyjskim serialu młodzieżowym „Degrassi: Nowe pokolenie”. Grała w nim przez trzy sezony od 2006 roku. Nina zagrała następnie jako Monica w dramacie „Daleko od niej” reżyserii Sarah Polley. Film miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2006 roku. Dramat został wypuszczony na ekrany kin 4 maja 2007 roku i zdobył uznanie krytyków. W 2007 roku zagrała w dramacie „Ulotne fragmenty”. Film miał swoją premierę 6 września 2007 roku na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto (TIFF). W 2008 roku zagrała w horrorze „Uważaj na wilkołaka” wyreżyserowany przez Brentona Spencera. Nina zagrała 16-letnia nastolatkę Loren Hansett, która rozpoczyna śledztwo, podejrzewając nowego sąsiada Jareda Martina, że jest wilkołakiem.

Filmy z Niną Dobrev

W 2009 roku opuściła „Degrassi: Nowe pokolenie”, by zacząć grać w serialu „Pamiętniki wampirów”. Serial jest oparty na powieści L.J. Smith pt. Pamiętniki wampirów. Nina Dobrev zagrała w nim gówna bohaterkę Elene Gilbert, która zakochuje się w wampirze Stefanie Salvatore, a później jego bracie Damonie. Zagrała również wielokrotnie 500-letnią wampirzycę sobowtóra o imieniu Katherine Pierce. W 5 sezonie zagrała sobowtóra Petrova Amarę, będąca pierwsza nieśmiertelna na świecie. Zagrała sobowtóra Tatia w serialu „The Originals” spin-offie serialu Pamiętniki wampirów. W kwietniu 2015 roku ogłosiła na Instagramie, że opuści Pamiętniki wampirów. W styczniu 2017 roku ogłoszono, że Dobrev powróci jako Elena i Katherine w finale Pamiętniki wampirów. Nina Dobrev zagrała wystąpiła następnie w thrillerze „Chloe” w reżyserii Atoma Egoyana. Film to remake francuskiego filmu Nathalie… z 2003 roku. Chloe został wydany przez Sony Pictures Classics 26 marca 2010 roku.

Gdzie jeszcze grała Nina Dobrev?

Następnie zagrała w thrillerze „Współlokatorka” z 2011 roku w reżyserii Christiana E. Christiansena. W filmie wcieliła się w Maria 4 lutego 2011. Thriller jest inspirowany filmem „Sublokatorka” z 1992 roku. Został oficjalnie wydany 4 lutego 2011 roku. Zarobił 52,5 miliona dolarów na całym świecie. W kwietniu tego samego roku została obsadzona jako Candace Kelmeckis w filmowej adaptacji „Charlie” w Stephena Chboskya. W 2014 roku wcieliła się Josie, w komedii „Udając gliniarzy” reżyserii Luke Greenfielda. Następnie zagrała rolę Vicki Summers w horrorze z 2015 roku „Dziewczyny śmierci”. W 2017 roku zagrała w komedii romantycznej „To nie jest miłość” w reżyserii Kevina Tenta. Acting Studios w Toronto i uczęszczała do Wexford Collegiate School for the Arts w

Nina Dobrev – wzrost i wiek aktorki

Aktorka urodziła się 9 stycznia 1989 w Bułgarii. Nina ma 169 cm wzrostu.

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nina_Dobrev_at_PaleyFest_2014.jpg / licencja Creative Commons

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.