Najmodniejsze ozdoby do włosów

Browse By

Ozdoby do włosów to bardzo interesujący temat – kobiety, bo to one głównie ozdabiają włosy, dzielą się na takie, które zazwyczaj mają jakieś spinki, gumki czy opaski na głowie i takie , które nigdy nic na włosy nie zapną i nie założą – tymi paniami nie będziemy się teraz zajmować. Styliści zapowiedzieli, że obecny sezon to przede wszystkim różnego rodzaju opaski, wstążki i chusty fantazyjnie przewiązane przez włosy, znowu modne są kwiaty wpinane bezpośrednio we włosy. Zresztą przemysł nam bardzo pomaga ponieważ w handlu znajduje się setki gotowych spinek z kwiatami, opasek z kokardami.

Wymyślono, że ładniej niż przylegająca do skóry opaska będzie wyglądać fantazyjnie przewiązana chustka, a część kobiet nie potrafi sobie takiej chustki ładnie zawiązać, więc wymyślone opaski, które z przodu i boku udają chustkę, a z tyłu mają gumkę – taka ozdobna nadaje się do włosów długich i półdługich – takie ozdoby znajdziemy między innymi w sieci H&M..; Przepiękne spinki z kolorowymi kamykami kupimy w wielu sklepach – jest ich tak duży wybór, że bez problemów znajdziemy i kształt i kolor pasujący nam do całości stroju. Wróciła właśnie moda na sztuczną biżuterię – przez dłuższy czas taka biżuteria była passę. Dla pań o długich włosach, czeszące się w różnego rodzaju koczki powinny wpinać jak najwięcej spinek w ten koczek – mogą to być zarówno spineczki ozdobne lub zwykle – te powinny być użyte w dużej ilości, aby osiągnąć właściwy efekt – kiedyś te zwykłe spinki służy ły do tego, by upiąć włosy w sposób niewidoczny.

Oczywiście to co wpinamy we włosy ma wiele uwarunkowań – wiek jest tu ważnym kryterium – małe dziewczynki wpinają sobie słodkie spinki, z misiami, gwiazdkami, czy serduszkami i tym podobnymi ozdobami. Dzieciom i młodszym nastolatkom pasuje duża ilość kokardek we włosach, różnego rodzaju na przykład różowe, welurowe opaski z serduszkami – takich ozdób nie noszą już starsze nastolatki, które jednak chętnie spinają swoje włosy opaskami, na których może być kokarda lub wzorek ze świecących kamyków. Obecnie wiele spinek ma wykończenie w postaci modnych kokardek lub kwiatów – są łatwe do wpięcia, a jedna taka spinka zmienia całą naszą fryzurę. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z ozdobami do wieczorowych fryzur – tu nawet kokarda we włosach nieco starszej pani jest na miejscu. Mamy do wyboru bardzo wiele kolorowych spinek, niektóre z błyszczącymi jak diamenty cyrkoniami. Na większe wyjścia pasują nawet tiary czy diademy wpięte w ciekawie uczesane włosy. Odważniejsze panie wplatają/wpinają w swoje włosy motyle i kwiaty – takie ozdoby pasują idealnie na jakieś letnie party, ale tu jedna uwaga – muszą one pasować do reszty stroju, ponieważ motylki we włosach i mała czarna to będzie pomyłka. Na popołudniowe spotkanie, żeby podkreślić niecodzienny powód wyjścia można wpiąć we włosy spinkę całą wysadzaną cyrkoniami i do tego powinny się ozdobne elementy we włosach – ewentualnie na szyi możemy zawiesić łańcuszek, srebrny, z cyrkoniami, co jest tu oczywiste. Także wielu wytwórców proponuje spinkę „kokówkę” z cyrkoniami – jest to prawdziwie królewska ozdoba fryzury. Modne są nadal, chociaż nie przez wszystkich lubiane, spinki – szczęki, którymi łatwo upiąć niesforne kosmyki. Najczęściej spinki tego typu zrobione są z kauczuku – mają różne odcienie brązu od miodowego do ciemnobrązowego i bardzo fantazyjne kształty i rozmiary. Ich zaletą jest przystępna cena łatwość użycia. Nastąpił powrót na modne kiedyś grzebyczki, które upinają i jednocześnie ozdabiają włosy, bo ich zakończenie może być ozdobione kamykami, kokardką, kryształkami. Oczywiście, nadal są modne różnego rodzaju stroiki do włosów umocowanych na spinkach – często są tworzone komplety ze spinki do włosów i broszki lub wisiorka z tym samym akcentem. Światowe trendy mówią o powrocie woalek do bardziej eleganckich wyjść – najczęściej woalki są przyczepione do ozdobnych opasek, zresztą opaska to hit ostanich miesięcy – zawdzięczamy to projektantom takim jak Bottego Veneta, Marco Jocobsa czy Enrico Coveri. – modne zsą zarówno opaski bardzo wąskie, jak i szerokie, z ozdobami lub bez i do tego we wszystkich możliwych kolorach. We włosy możemy w zasadzie wpinać to co lubimy, w czym czujemy się dobrze – modne spinki, opaski umożliwiają wybór najblizszy trendom alceptowanym przez kobietę.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

HandsomeMen

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.