Najbogatsze aktorki Hollywood – ile zarobiły do tej pory?

Browse By

Posługując się portalem Celebrity Net Worth publikujemy listę najbogatszych aktorek Hollywood. Które aktorki Hollywood zarobiły najwięcej? Zobaczmy

10. Krysten Ritter – 185 milionów dolarów

Krysten Ritter

źródło zdjęcia: Instagram / @therealkrystenritter

Urodziła się 16 grudnia 1981 roku. Amerykańska aktorka, modelka i autorka. Znana z superprodukcji Netflixa – Jessica Jones oraz z miniserialu The Defenders. Swoją karierę rozpoczęła w 2001 roku. Ma 175 cm wzrostu. Jej rodzicami są Garry Ritter i Kathi Taylor. Ma korzenie szkockie, angielskie i niemieckie. Walczy o prawa zwierząt.

 

9. Catherine Deneuve – 185 milionów dolarów

aktorka Catherine Deneuve

Francuska aktorka urodzona 22.10.1942 we francuskim Paryżu. Jedna z ikon kina francuskiego. Zdobyła wiele nagród za swoje role, była również nominowana do Oscara (dla najlepszej aktorki). Jej filmografia jest niezwykle bogata. Warto wspomnieć o takich hitach z jej udziałem jak Zagadka nieśmiertelności czy Ostatnie metro.

 

8. Tracey Ullman – 199.56 milionów dolarów

tracey ullman aktorka

Źródło własne
Autor: Georges Biard Data:1995
licencja: cc-by-sa-3.0

Urodziła się 30 grudnia 1959 roku w Slough w Anglii. Tracey Ullman to brytyjsko-amerykańska aktorka, producentka, tancerka, reżyserka. Siedmiokrotna zdobywczyni Nagrody Emmy. Ma dwójkę dzieci. Ma również polskie korzenie. Zagrała w takich filmach jak:

  • C-Scam,
  • Drobne cwaniaczki,
  • Gnijąca panna młoda.

 

7. Julia Louis Dreyfus – 200 milionów dolarów

Julia Louis-Dreyfus

źródło zdjęcia: Instagram / @officialjld

Julia Scarlett Elizabeth Louis-Dreyfus Hall urodziła się 13 styczni 1961 roku w Nowym Jorku. Producentka, piosenkarka i aktorka. Znana między innymi z:

  • Sobotnia noc na żywo,
  • Nowe Przygody Starej Christine,
  • Figurantka.

 

6. Jennifer Aniston – 200 milionów dolarów

aktorka Jennifer Aniston

źródło zdjęcia: Instagram / @jenniferaniston

Urodzona 11 lutego w 1969 roku amerykańska aktorka, która sławę zyskała głównie dzięki swojej roli w serialu komediowym Przyjaciele. Przez 5 lat (2000-2005) była żoną Brada Pitta. Jej rodzice również byli aktorami.

 

5. Victoria Principal – 200 milionów dolarów

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Victoria Principal (@victoriaprincipalofficial)

Vicki Ree Principal urodzila się 3 stycznia 1950 roku w Fukuoce (miasto w Japonii), amerykańska aktorka i producentka. Dwukrotnie nominowana do Nagrody Złotych Globów. Znana z takich produkcji jak Sędzia z Teksasu czy Dallas (serial telewizyjny).

 

4. Sasha Alexander – 215 milionów dolarów

Suzana S. Drobnjaković jest aktorką amerykańską serbskiego pochodzenia. Urodziła się w kalifornijskim Los Angeles. Grała w takich filmach jak:

  • Mission: Impossible III
  • Twin Falls Idaho
  • All Over the Guy

3. Paget Brewster – 245 milionów dolarów

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Woop woop!

Post udostępniony przez Paget Brewster (@pagetpagetgram)

 

Amerykańska piosenkarka i aktorka. Urodziła się 10 marca 1969 roku. Swoją karierę rozpoczęła w 1991 roku. Znana głównie z serialów: Zabójcze umysły oraz Przyjaciele.

 

 

2. Mia Wasikowska – 275 milionów dolarów

Mia-Wasikowska-2014-Photos-Updated04

Australijska aktorka. Zadebiutowała w serialu telewizyjnym Cena życia. Jej filmem debiutanckim był Szatański plan. Posiada polskie korzenie.  Znana z takich filmów jak Alicja w Krainie Czarów czy Stoker.

 

1. Mary-Kate i Ashley Olsen – 300 milionów dolarów

siostry Olsen

źródło zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/classicchanelhandbags/4988642593

Bliźniaczki. Swoją sławę zawdzięczają serialowi Pełna chata. To jedne z najbardziej rozpoznawalnych sióstr na świecie. Aktorki wspólnie zagrały w kilkudziesięciu produkcjach.

 

Jak widzicie bycie gwiazdą Hollywood jest niezwykle opłacalne. Najbogatsze aktorki filmowe z Hollywood posiadają wielomilionowe majątki.

 

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.