Najbogatsze aktorki Bollywood – ile zarobiły?

Browse By

Które aktorki Bollywood zarobiły najwięcej? Hollywood i Bollywood to nie to samo. Większość ludzi zna najlepszych hollywoodzkich aktorów, ale w Bombaju bardzo szybko rośnie przemysł filmowy. Jest to jedna z niewielu kwitnących gałęzi przemysłu, która nabiera tempa w Indiach. To wspaniałe miasto jest źródłem filmów Bollywood. Sektor ten jest godny uwagi w branży filmowej. Podobnie jak w Hollywood, tutaj również istnieją bogatsze aktorki, które zarobiły miliony.

najbogatsze aktorki bollywood

źródła zdjęć: Instagram.com, @deepikapadukone, @therealkareenakapoor, @katrinakaif

Bollywood zyskuje popularność dzięki swoim znakomitym filmom. Przez lata aktorki występowały w mocno zdominowanym męskim kraju. Niektóre ekscentryczne role kobiet również ujawniły swój talent. Najbogatsze aktorki Bollywood bardzo ciężko pracowały, aby być tam, gdzie są teraz.

Kto jest najlepiej opłacaną aktorką w Bollywood?

aktorki katrina kaif kareena kapoor deepika dukone

źródło: tuko.co.ke, Instagram | UGC

Lista 10 najbogatszych aktorek w przemyśle Bollywood:

 

Amy Jackson – 2 miliony dolarów

Amy jest angielską aktorką, która zagrała w wielu filmach Bollywood. Przykładowo w Devie, Boogie Man, Yevadu, Thaandavam. Urodziła się 31 stycznia 1992 roku w Douglas. Znamy ja również z serialu Supergirl.

https://www.instagram.com/p/B-oqCBpJmrP/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Zareen Khan – 4 miliony dolarów

Aktorka Bollywood znana również jako Zarine Khan. Indyjska aktorka, która gra w wielu filmach Bollywood i Pollywood. Zadebiutowała w 2010 roku. Znamy ją z ról w takich filmach jak Veer, Ready czy 1921.

aktorka Bollywood Zarine Khan

źródło: Instagram.com, @zareenkhan

 

Parineeti Chopra – 6.3 miliony dolarów

Aktorka i piosenkarka. Urodziła się w 1988 roku w Ambali w Indiach. Zdobywczyni wielu nagród. Swoją karierę artystki rozpoczęła w 2011 roku.

aktorka Parineeti Chopra

źródło: Instagram.com, @parineetichopra

 

Shruti Haasan – 7 milionów dolarów

Piosenkarka i aktorka urodzona w 1986 roku. Jej rodzice również byli aktorami. Zagrała w takich filmach jak Luck, D-Day czy Race Gurram. Jedna z najbardziej utalentowanych i nagradzanych bollywodzkich aktorek.

 

Sonam Kapoor – 10 milionów dolarów

Zdobywczyni National Film Award oraz Filmfare Award. Urodziła się w 1985 roku. Działa społecznie, między innymi pomaga w walce z rakiem piersi oraz środowiskom LGBT.

 

Kangana Ranut – 15 milionów dolarów

Zadebiutowała w 2006 roku w filmie Gangster. Wielokrotnie znajdowała się na liście Forbesa, na której były najlepiej zarabiające aktorki z Indii.

https://www.instagram.com/p/B9ZEihDBTH7/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Priyanka Chopra – 28 milionów dolarów

Urodziła się w 1982 roku. Każdy kto chociaż trochę kojarzy filmy produkcji Bollywood rozpoznaje tę twarz. Aktorka znana już na całym świecie. Jest również modelką i piosenkarką. Zadebiutowała w 2000 roku. Nagrody filmowe zdobyte przez nią można wymieniać i wymieniać. W 2000 roku zdobyła tytuł Miss World.

Priyanka Chopra

źródło: Instagram.com, @priyankachopra

 

Katrina Kaif – 30 milionów dolarów

Modelka i aktorka urodzona w Hongkongu. Mieszkała w Bombaju, na Hawajach i w Londynie. Grała w takich filmach jak Hello czy Melodia Życia.

Katrina Kaif

źródło: Instagram.com, @katrinakaif

 

Kareena Kapoor – 60 milionów dolarów

Jedna z gwiazd Bollywood. Wychowana w aktorskiej rodzinie. Zadebiutowała w 2000 roku. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród.

https://www.instagram.com/p/B9qbYEQFzlB/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Deepika Padukone – 65 milionów dolarów

Aktorka i supermodelka. Urodziła się w Danii w 1986 roku. Zagrała w wielu superprodukcjach. Znamy ją między innymi z takich filmów jak Happy New Year czy Om Shanti Om.

https://www.instagram.com/p/BuG9F1WgKv9/?utm_source=ig_embed

Ocena
[Suma: 2 Średnia ocena: 5]

One thought on “Najbogatsze aktorki Bollywood – ile zarobiły?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.