Mikaela Shiffrin

Browse By

Kim jest Mikaela Shiffrin ?

Mikaela Pauline Shiffrin jest amerykańską narciarką alpejska, która urodziła się w miejscowości Vail w hrabstwie Eagle stanu Kolorado. Ojciec Jeff Shiffrin pochodził z północno-wschodnich Stanów Zjednoczonych. Jeff dorastał w New Jersey, był zapalonym narciarzem, jako student ścigał się w Dartmouth College w New Hampshire. Matka Eileen (z domu Condron) ścigała się w liceum w północno-zachodnim Massachusetts w Berkshires. Brat Taylor (ur. 1992) ścigał się na University of Denver. Mikaela jest dalekim krewnym argentyńskiego kompozytora Lalo Schifrina. Mając osiem lat, przeniosła się z rodziną do New Hampshire w pobliżu Lyme. Tam ojciec zaczął pracować, jako anestezjolog w Dartmouth-Hitchcock Medical Center. Po pięciu latach ojciec podjął prace w Denver. Jej starszy brat Taylor uczył się w szkole średniej w Burke Mountain Academy, czyli akademii narciarzy alpejskich w północno -wschodnich Stanach Zjednoczonych, położona w East Burke w stanie Vermont. Mikaela osiągała najlepsze wyniki od najmłodszych lat. Wygrała igrzyska Topolino we Włoszech w slalom i GS, mając zaledwie 14 lat. W zawodach konkurowała z narciarzami z całego świata. W grudniu 2010 roku spełniła wymagania wieku 15 lat w Międzynarodej Federacji Narciarskiej. Następnie wygrała, wyścig w superkombinacji Nor-Am Cup. Wyścig były ósmym wyścigiem FIS, w którym brała udział. Shiffrin zdobyła brązowy medal w slalomie na Mistrzostwach Świata Juniorów FIS na szwajcarskim Crans-Montana.

Kariera Narciarska Mikaela Shiffrin

Zadebiutowała w Pucharze Świata 11 marca 2011 roku w slalomie gigancie w Szpindlerowym Młynie w Czechach. W kwietniu zdobyła tytuł mistrza slalomu na Mistrzostwach USA w Winter Park w Kolorado. Mikaela zdobyła narodową koronę alpejską i została najmłodszą zawodniczą narciarską w USA. 29 grudnia 2011 roku stanęła po raz pierwszy na podium Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim 2011/2012 zdobywając trzecie miejsce. Mikaela jest trzykrotną mistrzynią generalnej Puchara świata, czterokrotą w slalomie i sześciokrotną zdobywczynią tytułu Pucharu Świat. Mikaela zdobyła swoj drugi złoty medal olimpijski w salonie gigancie 2018. Jest jedną z 5 Amerykanek mający tytuł mistrza świata w klasyfikacji generalnej. Jest najbardziej utalentowaną amerykańską narciarką alpejską w historii Mistrzostwach Świata i mając najwięcej medali, w tym rekordową liczbę sześciu złotych medali. Mikaela jest także pierwszym i jedynym sportowcem, który wygrał we wszystkich sześciu dyscyplinach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim FIS. Narciarka wygrała również zawody Pucharu Świata w supergigancie, slalomie gigancie, slalomie kobiet, slalomie równoległym, zjeździe i kombinacji alpejskiej. Jest najmłodszą narciarką, która w wielu 23 lat wygrała 50 wyścigów Pucharu Świata.

Shiffrin wygrała 73 wyścigi Pucharu Świata, w tym drugie co do wielkości w historii narciarstwa alpejskiego. Narciarka jest jedynym sportowcem, który wygrał 15 wyścigów w tym samym roku kalendarzowym, wygrywając ostatni slalom sezonu 2018 w Semmering i wyprzedzając Marcela Hirschera.

Mikaela Shiffrin – wzrost

Mikaela ma 170 cm wzrostu

Mikaela Shiffrin – wiek

Narciarka przyszła na świat 13 marca 1995.

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.