Maya Hawke – instagram, kariera aktorska i muzyczna

Browse By

Kim jest Maya Hawke?

Maya Ray Thurman Hawke jest amerykańska modelka i aktorką. Hawke przyszła na świat w Nowym Jorku, jako najstarsza z dwójki dzieci aktorów Ethany Hawke’a i Umy Thurmana. Posiada także dwie przyrodnie siostry z drugą żoną swojego ojca. Ma też przyrodnią siostrę od byłego narzeczonego jej matki, finansisty Arpada Bussona. Od strony ojca jest prawnuczka dramaturga dramaturg i poety Tennessee Williamsa, a od strony matki jest wnuczką buddyjskiego uczonego Roberta Thurmana i modelki baronowej Neny von Schlebrügge .
Aktorka cierpiała na dysleksję i często zmieniała szkołę podstawową. Ostatecznie zapisała się do Saint Ann’s School, czyli prywatnej szkoły na Brooklynie w Nowym Jorku. Szkoła kładła nacisk na kreatywność artystyczną, a nie ocenia pracy. Artystyczne środowisko doprowadziło ja w końcu do aktorstwa. Maya uczęszczała również na letnie studia w Stella Adler Studio of Acting w Nowym Jorku i Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej w Londynie. Następnie przez rok studiowała w wyższej szkole muzycznej Juilliarda w Nowym Jorku na kierunku BFA w aktorstwie. Po roku zrezygnowała ze szkoły i zagrała w miniserialu BBC „Małe kobietki”, gdzie zagrała Jo March.

Kariera Aktorska

Sofia Carmina Coppola wybrała Hawke’a do wcielenia się w tytułową role Małej Syrenki w adaptacji baśń Hansa Christiana Andersena. Jednak producenci ostatecznie wybrali bardziej znaną aktorkę Chloë Grace Moretz. Konflikty doprowadził do odejścia Coppoli z projektu i upadku projektu. Ostatecznie w 2017 roku Hawke zadebiutowała jako Jo March w adaptacji powieść amerykańskiego pisarza Louisy May Alcott miniserialu BBC pod tytułem „Małe kobietki”.

W 2019 roku pojawiła się w trzecim sezonie serialu gatunku science fiction „Stranger Things” w roli Robin Buckley. Rola jest przełomowa dla aktorki, a większość scen spędzała z Joe Keery’m grającego Steve’a Harringtona. Tego samego roku zagrała Lindę Kasabian w komediodramacie Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. W październiku 2018 roku ogłoszono, że Maya wcieli się w główną rolę w filmie Gii Coppoli pod tytułem „Mainstream”.

Hanke zagrała również Heather w horrorze „Ulica Strachu – część 1: 1994” reżyserii Leigh Janiak, który został wydany w lipcu 2021. W 2022 roku wystąpiła w filmie biograficznym reżyserii Bradleya Coopera oparty na życiu Leonarda Bernsteina, pod tytułem „Maestro”.

Kariera Muzyczna

Hanke sierpnia 2019 roku wydała dwa pierwsze single „Stay Open” i „To Love a Boy”. Piosenki zostały napisane przez zdobywcę nagrody Grammy, amerykańskiego piosenkarza Jessa Harrisa. Następnie na początku 2020 roku zagrała szereg koncertów w Nowym Jorku, to jej pierwszy występ na żywo jako solowy muzyk. W koncertach wspierali ją Nicka Cianci, Totka, Benjamina Lazara Davisa i Willa Graefe. Hanke zapowiedziała swój debiutancki studyjny album zatytułowany „Blush” i wydała singiel „By Myself”. 22 kwietnia 2020 został wydany drugi singiel z albumu, „Coverage” przed wydaniem teledysku wyreżyserowanego przez ojca Mayi, Ethana Hawke’a.

Maya Hawke – Nominacje i nagrody

  • 2019 Wygrała na 45. gali Nagrody Saturna w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w produkcji strumieniowej, w serialu Stranger Things.
  • 2020 Nominowana do 26. ceremonia wręczenia nagród Gildii Aktorów Ekranowych w kategorii Wybitny występ zespołu aktorskiego w serialu dramatycznym, w serialu Stranger Things.

Maya Hawke – wzrost i wiek

Hawke urodziła się 8 lipca 1998 w Nowym Jorku. Aktorka ma 174 cm wzrostu.

Maya Hawke na instagramie

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maya Hawke (@maya_hawke)

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Maya_Hawke_2019_by_Glenn_Francis_(cropped).jpg/ licencja Creative Commons

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.