Margaret Qualley kim jest? Wiek, Instagram aktorki

Browse By

Margaret Qualley biografia

Sarah Margaret Qualley jest amerykańską aktorką i modelka urodzoną w Kalispell w stanie Montana. Jest córką byłego modela Paula Qualleya oraz córką aktorki i modelki Andie MacDowell. Qualley ma starszą siostrę aktorkę Rainey Qualley i starszego brata Justina. Spędziła swoje wczesne lata na ranczo w Missoula w stanie Montana, by następnie przenieść się do Asheville w Północnej Karolinie, gdy miała cztery lata. Jej rodzice rozeszli się, gdy Sarah miała zaledwie pięć lat. Rozwiedźeni rodzice mieszkali zaledwie 5 km od siebie i podzieliła równo czas na oboje rodziców. Rodzinny dom matki MacDowell znajduje się w Północnej Karolinie, w pobliżu mają również dalszą rodzinę. Sarah zadebiutowała na Bal des débutantes w Paryżu. Uczyła się tańca na North Carolina School of the Arts. Szkoliła się jako baletnica, zdobywając praktykę w American Ballet Theatre i studiując profesjonalnej szkole dziecięcej w Nowym Jorku. Mając 16 lat, Sarah rzuciła taniec, by następnie zacząć staż w North Carolina Dance Theatre. Uczestniczyła w letnim programie Królewskiej Akademi Sztuki Dramatycznej w Londynie. Zadebiutowała jako modelka w wieku 16 lat podczas New York Fashion Week w 2011 roku. Chodziła jako modelka w Paris Fashion Week wiosna/lato 2012 dla włoskiego domu mody Valentino i francuskiego domu mody Chanel. Ponownie chodziła dla francuskiego domu mody Chanel podczas ich pokazu jesień/zima 2012. Sarah pojawiła się w kampanii prasowej amerykański projektanta mody Ralpha Laurena jesień/zima 2016, nakręconej przez Stevena Meisela.

Kariera aktorska Margaret Qualley

Pojawia się w 2013 roku w dramacie „Palo Alto” reżyserii Gia Coppola. W czerwcu tego samego roku wystąpiła w serialu obyczajowym HBO „Pozostawieni”, wciela się w role Jill Garvey w drugim i trzecim sezonie serialu. W 2016 roku w komedii Shane’a Blacka pod tytułem „Nice Guys. Równi goście”. Film został nominowany do nagrody Saturn. W kwietniu 2016 roku dołączyła do obsady dramatu „Zniknięcie Sidneya Halla”, wcielając się w postać Alexandry. Film miał premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w 25 stycznia 2017. Tego samego roku wciela się w postać siostry Cathleen Harris w filmie „Nowicjat”. Film w reżyserii Margaret Betts miał swoją premierę 20 stycznia 2017 roku na Festiwalu Filmowym w Sundance. Kolejnym filmem jest „Notatnik śmierci” w reżyserii Adama Wingarda. Film jest adaptacja mangi Death Note autorstwa Tsugumiego Ōby.
Margaret wciela się w postać Mia Sutton, czyli dziewczyny głównego bohatera Lighta Turnera granego przez Nata Wolffa. Film miał swoją premierę na platformie Netflix w dniu 25 sierpnia 2017.

Następnie aktorka wciela się w Delię Angus, w amerykańsko-francuskim dramacie „Donnybrook” napisany i wyreżyserowany przez Tima Suttona. Film miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2018 roku. Został wydany 15 lutego 2019 roku przez IFC Films. W 2019 roku wystąpiła jako Sam Walden w filmie science-fiction pod tytułem „Io”. Akcja filmu rozgrywa się w postapokaliptycznej teraźniejszości, w której ziemska atmosfera stała się toksyczna. Większość ludzkości ucieka na stacje kosmiczna znajdująca się koło księżyca Io. Film wyreżyserował Jonathan Helpert i został wydany 18 stycznia 2019 roku. Następnie pojawiła się w filmie Quentina Tarantino Pewnego razu w Hollywood”, grając członka rodziny Mansonów o imieniu Pussycat.

Margaret Qualley – wzrost i wiek

Aktorka urodziła się 23 października 1994 w Kalispell. Margaret ma 173 cm wzrostu.

Margaret na Instagramie

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Margaret Qualley (@margaretqualley)

 

 

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Margaret_Qualley_by_Gage_Skidmore.jpg / licencja Creative Commons

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.