Kupowanie produktów bezpośrednio od rolników, na rynku

W większości miast można spotkać rolników, którzy bezpośrednio sprzedają swoje produkty. To doskonała opcja dla świeżych mięs i jajek, a także innych tradycyjnych wyrobów, takich jak na przykład domowy chleb. W rzeczywistości możesz zebrać wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć kompletny posiłek, a także bukiet kwiatów do ozdobienia stołu.

Co więcej, łatwiej jest nawiązać relacje z dostawcami, których widujesz co tydzień. Z takimi osobami można się szybko zaprzyjaźnić, co może owocować np. jeszcze lepszymi, specjalnie przyszykowanymi dla nas produktami.

warzywa i owoce ze straganu

stragan

 

Oto powody, dla których warto pominąć sklep spożywczy czy market i zamiast tego przejść się po lokalnych straganach:

Owoce są świeższe i mają lepszy smak

Owoce i warzywa sprzedawane w supermarketach często przez długi czas znajdują się na samochodach dostawczych. Lokalnie uprawiane produkty są zbierane zazwyczaj w ciągu 24 godzin od zakupu, w szczytowym okresie dojrzałości, kiedy są przepełnione składnikami odżywczymi.
Są one bardziej pożywne niż produkty transportowane ciężarówkami po całym kraju.

Na straganach często można znaleźć ciekawe produkty “piwniczne”

 

Niekiedy prócz świeżych produktów takich jak jabłka, wiśnie możemy znaleźć produkty przetworzone np. ogórki kiszone. Można wypełnić nasza piwniczkę np. na okres zimowy.

Zatrucia i dolegliwości po spożyciu produktów z marketów

 

Chyba zgodzicie się ze mną, że po produktach z typowych marketów zdarzało się Wam nieraz źle czuć? Jednak nie ma to jak produkt bezpośrednio od rolnika, którego produkty były poddawane z pewnością mniejszej ilości chemii i mimo zwykle braku etykiet na towarach człowiek bardziej daje sobie sprawę z tego co wrzuca do żołądka niż w przypadku produktów pochodzących z marketu.

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *