Kilka słów o miłości

Browse By

Internetowe poradniki dla zakochanych

Kiedyś źródłem informacji dla zakochanych par było tylko doświadczenie ich najbliższej rodziny oraz przyjaciół, którzy nie zawsze chcieli dzielić się swoimi przemyśleniami na dany temat. Przeważnie powtarzano cały czas te same stereotypowe wyobrażenia na temat kobieco-męskich relacji, które to miały również niebagatelny wpływ na życie wielu par. Jednak wraz ze wzrostem dostępu do informacji za sprawą popularności prasy oraz książek, coraz więcej zakochanych zaczynało poznawać całkiem nowy świat, który przeważnie znacznie różnił się od tego, o którym opowiadali im ich rodzice. W XXI wieku pałeczkę przejął Internet i to głównie on stał się skarbnicą informacji dla tych, którzy znajdują się w związkach. Tutaj jednak nadal możemy spotkać komunały i inne niepoprzedzone lub nawet krzywdzące dla którejś ze stron wiadomości. Dlatego też, jeśli sami chcielibyśmy poszukać odpowiedzi na trapiące nas problemu w sieci, powinniśmy dobrze wybrać taki portal internetowy, na którym znajdziemy rzetelne i sprawdzone porady napisane przez psychologów i seksuologów. W poszukiwaniach powinniśmy się kierować przede wszystkim liczbą użytkowników takich portali oraz tym, czy publikują na nich specjaliści z danej dziedziny.


Czy to już miłość?

W życiu większości z nas następuje taki moment, w którym poznajemy kogoś, z kim chcielibyśmy spędzić resztę swojego życia. Jednak jak poznać, że to właśnie ta osoba? Czy możemy jej zaufać? Czy wiążąc się z nią, nie popełniamy najgorszego błędu? To tylko kilka pytań, które pojawiają się, gdy jesteśmy zakochani. Najwięcej ludzi postanawia zaufać własnemu instynktowi oraz przeczuciom – zazwyczaj okazuje się to dobrą strategią, ale nie sprawdza się niestety we wszystkich przypadkach. Jeśli mamy wątpliwości, czy to na pewno prawdziwa miłość, i chcielibyśmy, by nasz związek był szczęśliwy i długo trwał, powinniśmy poszukać różnego rodzaju publikacji na te tematy. Kiedyś można je było przeczytać tylko w specjalistycznych psychologicznych czasopismach oraz nielicznych książkach. Teraz praktycznie możemy spotkać je wszędzie. W czasopismach dla kobiet i mężczyzn regularnie pojawiają się artykuły na temat związków, jeszcze więcej informacji znajdziemy w Internecie. Zazwyczaj są one umieszczane na specjalnych portalach internetowych, które zajmują się tą tematyką. Bardzo często udostępniają one dla swoich użytkowników fora, gdzie można o swoich doświadczeniach porozmawiać z ekspertami oraz innymi zainteresowanymi osobami.


Związki na odległość – mają szanse?

Kiedyś nie były możliwe lub szybko się rozpadały – teraz jest ich o wiele więcej. W różnego rodzaju związkach na odległość pozostaje dzisiaj dużo par. Przeważnie jest to związane z tym, że jedna z osób musi wyjechać do innego miasta lub za granicę do pracy, ale znajdziemy także takie pary, które poznały się w Internecie i na razie nie mogą razem zamieszkać. Jednak czy zmieniły się szanse na powodzenie takich związków? Wydawać by się mogło, że nie. Wielu osobom do szczęścia potrzebna jest fizyczna bliskość innej osoby, wspólne spędzanie czasu oraz możliwość kontaktu o każdej porze dnia. Dlatego też te osoby raczej nie byłyby zadowolone ze związku na odległość i nie czułyby się w nim komfortowo. Pomimo to coraz większej liczbie zakochanych nie przeszkadza odległość. Dlaczego? W dobie Internetu kontakt może być równie częsty. W tym celu pary korzystają z różnych komunikatorów internetowych, poczty elektronicznej, portali społecznościowych czy czatów. Mogą nie tylko ze sobą pisać, ale także rozmawiać ze sobą z użyciem kamer internetowych, co daje im poczucie bliskości i szczęście. Między innymi takie związki na odległość potrafią być bardzo stabilne, a co za tym idzie mają duże szanse na przetrwanie.


Związek z Internetu – warto

Coraz więcej z nas codziennie korzysta z sieci. Przeglądamy strony internetowe, odbieramy pocztę elektroniczną, robimy zakupy czy kontaktujemy się z innymi. Niektórzy z nas poszli o krok dalej – szukają w Internecie partnerów na całe życie! Szalone? Bynajmniej nie. W sieci jak grzyby po deszczu wyrastają nowe portale społecznościowe i randkowe, na których można poznać swoją drugą połówkę. Jest to o tyle łatwe, że możemy łatwo sprecyzować swoje oczekiwania co do drugiej strony. Z serwisów randkowych korzystają nie tylko ci którzy nie mają czasu na poszukiwania w „realu”, ale także ci, którzy są nieśmiali i lepiej czują się rozmawiając przy pomocy klawiatury komputera niż podczas zwykłej randki. Wydawać by się mogło, że związki budowane na wirtualnych znajomościach nie mają większych szans przetrwania, ale rzeczywistość pokazuje, że jest zupełnie inaczej. Coraz częściej słyszy się o ślubach par, które poznały się w Internecie, a wśród swoich znajomych na pewno znajdziemy kogoś, kto znalazł jakąś osobę bliską swojemu sercu w sieci. Zatem związki z Internetu wcale nie są gorsze od tych, które określa się mianem zwyczajnych – są one również bardzo często o wiele bardziej zgrane i szczęśliwe.

Nowy związek po zdradzie?

Zdrada to taki moment w życiu, w którym zazwyczaj świat się zatrzymuje. Wiele osób popada w takiej sytuacji w depresję i obiecuje sobie, że już nigdy nie będzie angażowało się w żaden nowy związek. Jednak czas leczy rany. Niektórzy szybciej stają na nogi niż inni, a zazwyczaj większość zdradzonych po jakimś czasie zaczyna poszukiwać nowego partnera. Przeważnie wszystko odbywa się jednak nieco inaczej niż wcześniej. Częściej pojawiają się podejrzenia oraz ostrożność w dobieraniu słów i zachowań. Jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ jest to pewnego rodzaju psychiczna tarcza, która ma chronić przez kolejnym skrzywdzeniem. Dlatego pierwsza faza nowego związku trwa zazwyczaj o wiele dłużej. Jeśli przez dłuższy czas nie potrafimy sobie poradzić z bólem po stracie partnera, być może powinniśmy zasięgnąć porady psychologa. Czasami pomocne są także portale internetowe oraz specjalne internetowe fora, szczególnie te, które są przeznaczone dla osób zdradzonych przez partnerów. Tam na pewno znajdziemy zrozumienie oraz wiele przydatnych rad i wskazówek dotyczących damsko-męskich relacji. Zatem na nowy związek po zdradzie dobrze jest się przygotować, aby później także nie spotkało nas kolejne bolesne rozczarowanie.

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.