Katie Liu Leung

Browse By

Kim jest Katie Liu Leung ?

Katie Liu Leung jest szkocką aktorką urodzoną w Dundee w Szkocji. WiększośĆ swojego dzieciństwa spędziła w Motherwell w North Lanarkshire. Uczęszczała do szkoły średniej w Hamilton College w South Lanarkshire. Katie jest z pochodzenia kantońskiego chińskiej podgrupy mówiącej w języku Yue. Ojciec Peter Leung był biznesmenem i restauratorem w Hongkongu, który otworzył firmę w Glasgow, a matka Kar Wai Li, była bankierką w Hongkongu. Rodzice Leung rozstali się, gdy miała trzy lata. Matka wróciła do Hongkongu, a Leung zamieszkała z ojcem, macochą i rodzeństwem.

Kariera Aktorska

Ojciec Leung zobaczył ogłoszenie o castingu do „Harry’ego Pottera i Czara Ognia” i doradził, by poszła na przesłuchanie. Czekała na pięciominutowe przesłuchanie cztery godziny, chociaż myślała, że ma niewielkie szanse na zdobycie roli. Dwa tygodnie później pokonała 3000 innych dziewczyn startujących do roli Cho Chang.
W 2011 roku w wywiadzie stwierdziła, że jej najpiękniejszym wspomnieniem było pierwsze przesłuchanie, ponieważ zjawiło się oboje rodziców, którzy byli wtedy rozdzieleni. Harry Potter i Czara Ognia jest sequelem „Harry’ego Pottera i więźnia Azkabanu”, oparty na książce J.K. Rowling – Harry Potter i Czara Ognia. Film miał swoją premierę 18 listopada 2005 roku w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Czara Ognia został nominowany do Oscara za najlepszą reżyserię i zdobył nagrodę BAFTA za najlepszą scenografię. Film zarobił prawie 897 milionów dolarów na całym świecie. W 2007 ponownie wciela się w postać Cho Chang w filmie „Harry Potter i Zakon Feniksa”, w którym ona i Daniel Radcliffe (Harry) podzielili się na ekranie pocałunkiem, który spotkał się z dużym zainteresowaniem mediów. Jej rola była znacząca jako pierwszy romans Harry’ego Pottera. Premiera filmu miała miejsce 28 czerwca 2007 przez reżysera Davida Yatesa, jest to piąty film z na podstawie cyklu powieści o Harrym Potterze. Film został pięćdziesiątym najbardziej dochodowy film wszech czasów.

W lipcu 2007 roku Leung została obsadzona przez Gold Label Records, filię EMI w Hongkongu, jako główną rolę kobiecą w teledysku Leo Ku „Love Coming Home”. Leung nakręcił wideo w Londynie, promując nowy film o Harrym Potterze. Leung wcieliła się, w postać Hsui Tai w odcinku „Cat Among the Pigeons” Agathy Christie’s Poirot z ITV1, którego premiera odbyła się w ITV 21 września 2008 roku.

Po zakończeniu filmów o Harrym Potterze Leung powiedziała, że nie jest pewna, czy chce kontynuować karierę aktorską. Jednak po ukończeniu kursu teatralnego w Królewskim Konserwatorium Szkocji z powrotem zainspirowała ją. W grudniu 2011 roku została nagrodzona rolą Jung Chang jako jej debiutancka rola sceniczna w autobiograficznej sztuce Changa „Dzikie łabędzie”. W 2012 roku potwierdzono, że Leung zagra w czteroczęściowym serialu Channel 4 pod tytułem „Run” jako główna bohaterka Ying, nieudokumentowana chińska imigrantka, która na ulicach Brixton sprzedaje pirackie DVD i kradzione telefony w nadziei na życie i przetrwanie w Wielkiej Brytanii.

Katie Liu Leung – wzrost i wiek

Aktorka urodziła się 8 sierpnia 1987 w Dundee w Wielkiej Brytanii. Leung ma 164 cm wzrostu.

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.