Kate Beckinsale

Browse By

Kate Beckinsale biografia

Kathrin Romary Beckinsale jest angielską aktorką, która urodzoną w londyńskiej dzielnicy Chiswick, jako jedyne dziecko aktorów Richarda Beckinsale i Judy Loe. Beckinsale ma przyrodnią siostrę brytyjską aktorkę Samanthę Beckinsale, ale nie są w stałym kontakcie. Jej ojciec był częściowo pochodzenia birmańskiego. Rodzice pobrali się dopiero 1977 roku. W wieku czterech lat pojawiła się w telewizyjnym serialu biograficznym „This Is Your Life” w odcinku poświęconym jej ojcu. W 1979 roku, kiedy miała pięć lat, jej 31-letni ojciec zmarł na atak serca. Owdowiała matka Judy Loe wprowadziła się do reżysera Roya Battersby’ego. Wychowywała się razem z jego czterema synami i córką. Beckinsale kształciła się w Godolphin and Latymer School, czyli niezależnej dziennej szkole dla dziewcząt w Hammersmith w zachodnim Londynie. Zaangażowała się w Orange Tree Youth Theatre teatrze przy 1 Clarence Street w Richmond w południowo-zachodnim Londynie. Dwukrotnie została laureatką nagrody WH Smith Young Writers Award zarówno za beletrystykę, jak i poezję. Beckinsale miała załamanie nerwowe i rozwinęła anoreksję w wieku 15 lat. Beckinsale czytała literaturę francuską i rosyjską w New College w Oksfordzie. Zaprzyjaźniła się z Kirsty, córką brytyjskiego aktora Roya Mitchella Kinneara.

Kariera aktorska Kate Beckinsale

W 1991 roku zadebiutowała w niewielkiej roli serialu „Devices and Desires” adaptacji powieści kryminalnej autorstwa Phyllis Dorothy James. Następnego roku zagrała w krótkometrażowym filmie pod tytułem „Rachel’s Dream” u boku Christophera Ecclestona, a w 1993 roku pojawiała się w pilocie serialu detektywistycznego „Anna Lee”. W 1993 roku wciela się w postać Hero, w filmie pod tytułem „Wiele hałasu o nic”. Film jest wielkoekranowa adaptacja komedii Williama Szekspira w reżyserii Kennetha Branagha. Kręcony w Toskanii we Włoszech podczas letnich wakacji na Uniwersytecie Oksfordzkim. Uczestniczyła w premierze filmu na festiwalu filmowym w Cannes i zapamiętała to jako przytłaczające doświadczenie. W 1994 roku wystąpiła jako ukochana Christiana Bale’a w filmie „Książę Jutlandii” wyreżyserowany przez Gabriela Axela. Film jest oparty na duńskiej legendzie , która zainspirowała Szekspirowskiego Hamleta. Po opuszczeniu Uniwersytetu Oksfordzkiego w 1995 roku zagrała Flora Poste w brytyjskiej komedii „Cold Comfort Farm” w reżyserii Johna Schlesingera. Film jest adaptacją książki z 1932 roku pod tytułem „Cold Comfort Farm” autorstwa pisarki Stella Dorothea Gibbons .

Pojawiła się 1995 roku w horrorze „Nawiedzony”. Zagrała jeszcze w paru filmach, by w 1998 roku wcielić się w postać Alice w filmie „Alice through the Looking-Glass ”, a następnie przeprowadzić się do USA. Po przeprowadzce zagrała u boku Chloë Sevigny w komediodramacie „Rytmy nocy” w reżyserii Whita Stillmana. Film opowiada o grupie absolwentów Ivy League, którzy imprezowali na Manhattanie we wczesnych latach 80-tych. Jej występ przyniósł jej nagrodę London Critics’ Circle Film Award, film zarobił 3 miliony dolarów na całym świecie.

Beckinsale zaczęła zyskiwać prawdziwą sławę w 2001 roku dzięki głównej roli w filmie wojennym „Pearl Harbor. W filmie zagrała pielęgniarkę rozdartą między dwoma pilotami (w tej roli Ben Affleck i Josh Hartnett ). Reżyser Michael Bay miał początkowo wątpliwości co do obsadzenia aktorki. Film odniósł komercyjny sukces i zarobił 449 milionów dolarów na całym świecie. W 2003 roku wciela się w postać wampira Selene w filmie „Underworld”, po czym zaczyna być znana jako gwiazda filmów akcji. Film znacznie różnił się od jej poprzedniej pracy, a Beckinsale powiedziała, że była wdzięczna za zmianę tempa. Underworld otrzymał negatywne lub mieszane recenzje, ale był niespodziewanym hitem kasowym i zyskał kultową publiczność. Tego samego roku zagrała w mniej znanym filmie „Małe jest piękne” z aktorami Garym Oldmanem i Matthewem McConaugheyem. W następnym 2004 roku wystąpiła w horrorze akcji „Van Helsing” w reżyserii Stephena Sommersa. Wcieliła się w cygańską księżniczkę Annę Valerious, która musi zabić hrabię Vladislaus Dracule, by zdjąć jej rodziną klątwę. Film zarobił w USA ponad 120 milionów dolarów, a ponad 300 milionów dolarów na całym świecie. W 2004 roku wcieliła się również w Avy Gardner w filmie biograficznym Howarda Hughesa pod tytułem „Aviator”. Film zarobił na świecie ponad 213 milionów dolarów. W 2006 roku Beckinsale ponownie wcieliła się w rolę Selene w kontynuacji „Underworld 2 – Ewolucja”, wyreżyserowanej przez Lena Wisemana. Druga część Underworld okazała się kolejnym sukcesem kasowym, zarabiając na świecie 111 milionów dolarów. W 2009 roku zagrała krótki epizod w prequelu „Underworld: Bunt Mykanów”, by następnie 2012 roku zagrać w czwartej części serii o wampirach „Underworld: Przebudzenie”. Seria była początkowo pomyślana jako trylogia. Film posiadał budżet 70 milionów dolarów, a zarobił na świecie ponad 160 milionów dolarów. W 2012 roku pojawia się również się jako żona robotnika Lori w remake’u filmu science-fiction „Pamięć absolutna”. Pod koniec 2016 roku powróciła jako Selene w piątej części serii Underworld pod tytułem „Underworld: Wojny krwi”. Film zarobił na świecie 81,1 milionów dolarów.

Kate Beckinsale – wzrost i wiek

Aktorka urodziła się 26 lipca 1973.  Kate ma 170 cm wzrostu

Beckinsale na Instagramie i w social media

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kate Beckinsale (@katebeckinsale)

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kate_Beckinsale_Comic-Con_2011_(Cropped).jpg / licencja Creative Commons

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.