Kat Dennings

Browse By

Kim jest Kat Dennings ?

Katherine Victoria Litwack znana jako Kat Dennings, jest amerykańską aktorką urodzoną w Bryn Mawr w Pensylwanii. Ojciec Gerald J. Litwack jest farmakologiem molekularnym oraz nauczycielem akademickim. Matka Ellen Judith Litwack jest poetką i logopedą. Dennings jest najmłodsza z pięciorga dzieci. Wychowana w rodzinie żydowskiej i mieszkała w Penn Cottage, czyli zabytkowym domu wybudowanym w 1694 roku w Wynnewood w Pensylwanii. Dennings w wieku 9 lat zaczęła karierę, grając w reklamach. Pierwszą rolą aktorką była reklama chipsów ziemniaczanych. Kat przeszła edukację domową i tak skończyła szkołę średnią, mając 14 lat. Następnie przeniosła się z rodziną do Los Angeles.

W 2000 roku zadebiutowała w serialu produkcji HBO „Seks w wielkim mieście”, w odcinku „Gorące laski z wielkiego miasta” wcielając się w nieznośną 13-latkę. Zagrała następnie 22 odcinkowym serialu „Jak wychować tatę”, jako Sarah Stewart. W 2002 roku pojawił się w filmie Disneya „Między ziemią a niebem”. W 2004 roku zadebiutowała jako Sloane w komedii romantycznej „Szansa na sukces” na podstawie opowiadania Mitcha Rottera. W 2006 roku Dennings zagrała zbuntowaną nastolatkę w komedii kryminalnej „Agent XXL 2” z Martinem Lawrence’em w roli głównej. W 2008 roku zagrała w filmie „Charlie Bartlett” opawaiadającym historie bogatego nastolatka Charlie Bartletta.
Dennings wcieliła się w Susan Gardnem dziewczynę Bartletta, czyli córkę dyrektora szkoły Nathana Gardnera, którego zagrał Robert Downey. Tego samego roku zagrała w romansie komediowym „Nick i Norah” opartym na powieści Rachel Cohn i Davida Levithana. W filmie Dennings wcieliła się w Norah Silverberg, córkę znanego producenta płyt. Za swój występ została nominowana do nagrody Satellite dla najlepszej aktorki. We wrześniu tego samego roku zaangażował się w projekt adaptacji powieści Don DeLillo pod tytułem End Zone. Zaangażowani byli również aktorzy Sam Rockwell i Josh Hartnett, ale projekt nie był niekontynuowany ze względu na tematykę wojny nuklearnej uznaną za zbyt kontrowersyjną.

W 2009 roku pojawiła się w komedii romantycznej „Wszechwiedzący”, gdzie wcieliła się w Anne. Film opowiada historie Arlena Fabera słynnego autora książki „Ja i Bóg” granego przez aktora Jeffa Danielsa. Dennings tego samego roku zagrała w filmie Roberta Rodrigueza pod tytułem „Kamień życzeń – magiczne przygody”. Wcieliła się w Stacey Thompson, czyli starszą siostrę głównego bohatera Toe Thompsona.

W 2011 roku zagrała w filmie science fantasy Marvel Studios pod tytułem „Thor” w reżyserii Kennetha Branagha. Zagrała Darcy’ego Lewisa, znającą się na technologii pomocnicę i asystentkę postaci Jane Foster granej przez Natalie Portman. Thor wszedł do produkcji w styczniu 2010 roku i był kręcony w Nowym Meksyku. W lutym 2011 roku Dennings została obsadzona w serialu komediowym „Dwie spłukane dziewczyny”, wyprodukowanym przez Michaela Patricka Kinga i Whitneya Cummingsa. Serial miał premierę 19 września 2011 roku i śledzi losy dwóch niepracujących dziewczyn. W 2013 roku Dennings ponownie wcieliła się w rolę Darcy Lewis w kontynuacji filmu science fantasy „Thor: Mroczny świat”. Premiera Thora miała miejsce 22 października 2013 roku na Odeon Luxe Leicester Square w Londynie. Film zarobił ponad 644 miliony dolarów na całym świecie.

Kat Dennings – wzrost i wiek

Aktorka urodziła się 13 czerwca 1986 w Filadelfii. Dennings ma 161 cm wzrostu.

Dennings na Instagramie

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kat Dennings (@katdenningsss)

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kat_Dennings_2010_(cropped).jpg / licencja Creative Commons

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.