Jessie Buckley – wzrost, wiek, kim jest; Instagram aktorki i piosenkarki

Browse By

Jessie Buckley to irlandzka aktorka i piosenkarka urodzona w południowo-zachodniej Irlandii w mieście Killarney. Aktorka jest córką Tima Buckley i Mariny Cassidy. Posiada czworo rodzeństwa młodszego brata i trzy siostry. Uczęszczała do Ursuline Secondary School, czyli żeńskiej szkoły klasztornej w Thurles w hrabstwie Tipperary. Matka pracuje Ursuline Secondary School jako trenerka śpiewu i zachęciła ją śpiewu, by następnie osobiście ja trenować. Jessie w szkole wcieliła w wiele postaci, a w tym Tony’ego w musicalu West Side Story, czy Freddie Trumper w musicalu Chess. Doskonaliła śpiew i aktorstwo na letnich warsztatach ze Stowarzyszeniem Irlandzkich Towarzystw Muzycznych (AIMS), w czasie warsztatów została uznana za bardzo utalentowaną aktorkę. Tuż przed przesłuchaniem do programu rozrywkowego typu Talent show pod tytułem „I’d Do Anything” wyprodukowany przez BBC w Wielkiej Brytanii, została odrzucona przez dwie szkoły teatralne. W 2008 roku zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki AIMS za rolę Julie Jordan w Carousel .

Kariera aktorska

Jessie wystąpiła na koncercie Andrew Lloyd Webber’s Birthday in the Park w Hyde Park w Londynie 14 września 2008 roku, śpiewając solo „Light at the End of the Tunnel” oraz „I Don’t Know How To Love Him”. 18 września wraz z Aoife Mulholland wystąpiła z Orkiestrą Koncertową RTÉ na wieczorze Andrew Lloyda Webbera w National Concert Hall w Dublinie. 26 sierpnia 2008 Buckley wystąpił na Denny Street w Tralee, hrabstwo Kerry dla RTÉ Radio 1. Następnie Jessie wystąpiła na koncercie charytatywnym w Tipperary. W styczniu 2013 roku ukończyła Królewską Akademie Sztuk Dramatyczna. Aktorka zagrała rolę Emily Strong w czteroczęściowej serialu telewizyjnym adaptacji książki Rosamunde Pilcher Shades of Love. Serial został wyemitowany we wrześniu 2013 roku. W 2016 roku pojawia się jako Marya Bolkonskaya w brytyjskim miniserialu telewizyjnym „Wojna i pokój” w reżyserii Toma Harpera. Następnego roku wcieliła się w postać Lorna Bow w brytyjskim dramatycznym serialu telewizyjnym BBC „Tabu”, u boku Toma Hardy’ego. W 2017 roku zagrała także jako Honor Martin w serialu BBC „Ostatni posterunek” oraz jako Marian Halcombe w serialu BBC „The Woman in White”. Wcieliła się następnie w główną rolę Moll Huntford w thrillerze psychologicznym „Pod ciemnymi gwiazdami”, w reżyserii Michaela Pearce’a. Film miał swoją premierę 9 września 2017 podczas 42. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Zagrała główną rolę w dramacie muzycznym z 2018 roku „Siła marzeń” w reżyserii Toma Harpera. Film otrzymał pozytywne recenzje, a Jessie otrzymała za swoją rolę nominację do nagrody BAFTA dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Światowa premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 8 września 2018 r.

Następnie zagrała w pięcioodcinkowy miniserialu „Czarnobyl” stworzonym przez Craiga Mazina i wyreżyserowanym przez Johana Rencka. Buckley wystąpiła jako Ludmiła Ignatenko żonę Wasilija Ignatenki. Serial przedstawia historię katastrofy elektrowni jądrowej w Czarnobylu z dnia 25 na 26 kwietnia 1986 roku. Premiera serialu odbyła się 6 maja 2019 roku. Tego samego roku zagrała w dramacie biograficznym Judy Garland z 2019 roku zatytułowanej „Judy” w reżyserii Ruperta Goolda. Film jest adaptacją musicalu „End of the Rainbow”. Dramat zdobył dwie nominacje do Oscara, Złoty Glob i 3 nominacje do nagrody BAFTA.

W roku 2020 wystąpiła w filmie przygodowym fantasty „Doktor Dolittle”, w reżyserii Stephena Whortona Gagmana. Film na podstawie książki Podróże Doktora Dolittle z 1922 roku. Jessie wcieliła się w role królowej Wiktorii, a w tytułową postać doktora Johna Dolittle wcielił się Robert Downey Jr.. W 2020 roku zagrała równie.ż w dreszczowcu „Gra szpiegów”, w reżyserii Dominica Cooke. Jessie wciela się w Sheila Wynne, czyli żonę brytyjskiego biznesmena Greville’a Wynne’a, który pomagał MI6 w penetracji sowieckiego programu nuklearnego podczas zimnej wojny. Światowa premiera filmu odbyła się na Sundance Film Festival 24 stycznia 2020 roku. Zagrała również jako Jo Robinson w komediodramat „Niepokorna miss” w reżyserii Philippy Lowthorpe oraz zagrała w thrillerze dramatycznym „Może pora z tym skończyć” w reżyserii Charliego Kaufmana dla Netflix.

Jessie Buckley – wzrost i wiek

Jessie urodziła się 28 grudnia 1989 w Killarney, Irlandia. Aktorka ma 170 cm wzrostu.

Jessie Buckley – Instagram

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jessie Buckley (@jessiebuckleyarchive)

 

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jessie_Buckley_on_ColliderVideo.jpg/ licencja Creative Commons

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.