Jakie śniadania jeść na diecie?

Browse By

Nie bez powodu tak często mówi się o tym, że to śniadanie jest posiłkiem absolutnie najważniejszym. Nikt nie powinien z niego rezygnować. To bardzo ważne, by jeszcze przed wyjściem z domu wrzucić coś na ruszt i spożyć wartościowe oraz oczywiście zdrowe śniadanie. Dietetycy zalecają, aby jeść je do godziny po przebudzeniu. Pozwala to na lepszą kontrolę nad głodem. Jeżeli zaspokoi się go z samego rana, później nie będzie się on aż tak często odzywać.

Jakie śniadanie będzie odpowiednie na diecie?

Badania pokazały, że osoby, które nie unikają śniadań, rzadziej dają się skusić na różne przekąski między posiłkami. Raczej w ogóle po nie nie sięgają. Najzwyczajniej w świecie ich nie potrzebują. Są najedzone, więc ich organizm nie domaga się niczego więcej, a one mogą skoncentrować się w pełni na pracy czy innych obowiązkach. Śniadanie na diecie zapewnia energię na przynajmniej pierwszą połowę dnia. Gwarantuje też lepszą pracę mózgu, co przydaje się podczas nauki czy prac umysłowych. Bez śniadania po prostu gorzej się funkcjonuje. Chociażby z tego powodu warto je jeść.

A jakie śniadania jeść na diecie? Jaki typ posiłku sprawdzi się podczas odchudzania w godzinach porannych? Ostatnio sporo mówi się o tym, że w śniadaniach powinna występować podwyższona ilość białka. Dlaczego? Ponieważ jest to jeden z najlepiej nasycających makroskładników, który powoli rozkłada się w organizmie. Ostatnio na topie są też zdrowe śniadania białkowo-tłuszczowe. Brakuje w nich węglowodanów, dzięki czemu nie powodują gwałtownych skoków cukru we krwi. Przykładem takiego białkowo-tłuszczowego śniadania może być zwykła jajecznica podana z kawałkami kabanosa lub chudą szynką. Oczywiście do takiego posiłku warto mimo wszystko dodać minimalną porcję warzyw, czyli np. ogórki kiszone bądź jakąś lekką sałatkę.

Dieta redukcyjna nie może natomiast zawierać za dużo cukru, dlatego też modne niegdyś płatki śniadaniowe nie będą dobrym posiłkiem na śniadanie. Nawet te, które w swojej nazwie mają określenie „fit” bądź „dietetyczne” zazwyczaj zawierają dużo zbędnych substancji. Warto więc czytać składy produktów. Trzeba uważać na to, co się kupuje.

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.