Jakie składniki są wykorzystywane w zabiegach SPA dla włosów?

Browse By

Składniki występujące w kuracjach SPA

W każdym zabiegu kosmetycznym wykorzystywane są określone substancje mające na celu odżywienie i wzmocnienie lub inne działanie na włosy. Charakterystyczną cechą zabiegów SPA jest to, że wykorzystuje się do ich wykonania tylko składniki naturalne. W zależności od gabinetu SPA różnią się one jednak, a każdy gabinet stara się stworzyć wiele różnych kuracji, które można dostosować do indywidualnych potrzeb klientów. Im większa ich rozpiętość, tym większe zadowolenie osób, które z tych zabiegów korzystają. Baza składników jest jednak podobna, algi morskie, borowina, zioła, olejki eteryczne. Na takiej podstawie można stworzyć wiele kompozycji. Składnikami najczęściej występującymi w kuracjach SPA na włosy są olejki eteryczne i zioła. Mogą to być olejek sezamowy i kokosowy, które najlepiej zastosować do włosów zniszczonych i suchych, olejek musztardowy do przetłuszczającej się skóry głowy, olejek amla, który również doskonale odżywia włosy, ale może mieć również zbawienne działanie w zapobieganiu siwieniu włosów, olejek bringraj, który silnie regeneruje włosy. Do olejków bardzo często dodawane są różnego rodzaju zioła. Mogą one jednak być stosowane oddzielnie przy tworzeniu odżywczych masek do włosów. Najczęściej używane zioła do takich zabiegów to: skrzyp polny regenerujący włosy zniszczone, czarna rzodkiew zwalczająca przetłuszczanie się włosów, łopian zapobiegający i niwelujący łupież, aloes nadający włosom blask, agrest indyjski- zapobiegający wypadaniu włosów oraz pokrzywa działająca antybakteryjnie, bardzo często stosowana w kuracjach do włosów przetłuszczających się.

Dodatkowo gabinety kosmetyczne zajmujące się przygotowywaniem zabiegów SPA na włosy korzystają bardzo często z bogactwa substancji odżywczych zawartych w algach oraz wykorzystują działanie borowiny. Borowina jest odmianą torfu, stosowana jest w leczeniu wielu schorzeń, ale jej działanie wykorzystywane jest również w kosmetyce ciała oraz włosów. Zawiera sole mineralne w różnych odmianach (m.in. sód, brom, wapń, żelazo, magnez), kwasy tłuszczowe i wiele innych substancji, które mogą korzystnie wpływać na stan naszego zdrowia i wygląd. Poprawia bowiem ukrwienie skóry, wspomaga jest detoksykację, nawilża, dzięki tym właściwościom zmniejsza łojotok, co w przypadku włosów może być wykorzystane do leczenie zaburzeń w przypadku włosów przetłuszczających się. Jeszcze większy zakres zastosowania mają algi morskie. Znajduje się w nich bardzo wiele składników mineralnych, między innymi cynk, fluor, fosfor, magnez, miedź, potas, mangan, żelazo, wapń, zawierają również duże ilości jodu. Algi są również bogate w witaminy: A, witaminy z grupy B, C, E, K oraz PP. Dzięki tym składnikom algi wykorzystywane są w kosmetologii w bardzo szerokim zakresie. Witaminy z grupy B w nich zawarte działają doskonale na regenerację skóry, ale są również bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju włosów, podobnie jak witamina C oraz A. Węglowodany zawarte w algach, takie jak: mannit, mannitol oraz sorbitol, działają doskonale na regulację pracy gruczołów łojowych. Dzięki tym substancjom możemy na pewno pozbyć się problemu przetłuszczającej skóry głowy. Algi mogą być wykorzystane również w domowym zabiegu SPA, obecnie nie są już bowiem substancją, której nie można kupić w sklepie. Do domowego zastosowania możemy połączyć je z innymi składnikami tworząc odżywcze i regenerujące maski.

Naturalne składniki w zabiegach SPA

Wszystkie składniki, które wykorzystywane są podczas zabiegów SPA są składnikami naturalnymi. Dzięki ich wykorzystaniu w takich zabiegach możemy mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny, profesjonalny, ale przede wszystkim na pewno będzie relaksował i odprężał. Mamy również możliwość samodzielnego wykonania takiego zabiegu w warunkach domowych, a dzięki znajomości działania poszczególnych olejków eterycznych czy ziół, mamy możliwość dostosowania go do własnych potrzeb. Zabiegi takie przynoszą wiele korzyści, dlatego warto czasami zrobić święto swoim włosom i zregenerować e podczas zabiegu SPA.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men
HandsomeMen

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.