Jakie książki warto przeczytać w czasie epidemii?

Browse By

Polacy lubią czytać, a w okresie epidemii koronawirusa szukamy nowych książek, by zaspokoić nasz książkowy głód. Dlatego chcemy Wam polecić książki na te samotne wieczory. Lekkie pozycje, które poprawią nastrój – oprócz jednej książki, która znacząco daje do myślenia.

Książki są po to, aby je czytać. Jest tyle wspaniałych pozycji po które warto sięgnąć, że grzechem jest tego nie robić. Warto również sobie postawić pytanie – czemu są ludzie, którzy nic nie czytają. Nie lubią? Jeśli nie lubią, to dlaczego? Brak im wyobraźni? W każdej książce można znaleźć cząstkę siebie.  Przejdźmy do meritum.

„Intruz” Stephenie Meyer

Intruz książka

Pierwszą pozycją jest „Intruz” Stephanie Meyer. Nie mylcie tej książki z sagą „Zmierzch”. Jest zupełnie inna, choć nie uważamy, że cała saga Zmierzchu była zła.

W tej książce jest wszystko- przyjaźń, miłość, brutalność, pokazanie jak człowiek może zachowywać się w chwili zagrożenia, oddanie, poświęcenie. Dosłownie wszystko.

 

„Zawsze przy mnie stój” Carolyn Jess-Cooke

zawsze przy mnie stój

To jest jedna z pozycji na tej liście, która daje człowiekowi do myślenia.
Książka opowiada o Margot, która po śmierci wraca na ziemię jako swój własny Anioł Stróż. Ma możliwość przyjrzenia się błędów jakie popełniła za życia, co mogła zmienić, popatrzeć na siebie z boku i ocenić czy każda jej decyzja była słuszna. FANTASTYCZNA książka do której z pewnością warto wiele razy wracać. Daje do myślenia i pokazuje jak decyzje, które podejmujemy mają wpływ na dalsze życie. Jedno wielkie WOW.

 

„Dziewczyna z pociągu” Paula Hawkins

dziewczyna z pociągu

Bestseller, który może zaskoczyć. Wielu czytając myślało, że zna rozwiązanie zagadki, a tu jednak nie:) Świetna książka.

„Jesteś cudem” Regina Brett

Jesteś Cudem

Większość jej książek można polecić. Ta szczególnie jednak zasługuje na uwagę. Jeśli lubisz opowieści, gdzie każda historia mówi o czymś innym koniecznie ją przeczytaj. Wiele cennych rad, każdy znajdzie coś dla siebie. Olbrzymia dawka motywacji, nadziei i przemyśleń.

„Bez ograniczeń” Chrissie Wellington

bez ograniczeń

Książka o pokonywaniu własnych słabości, dążeniu do celu i nie odpuszczania. Jest to biografia życia Mistrzyni Świata Ironman. Książka dla każdej osoby, która zwątpiła w siebie.

„Zarządzanie codziennością” Jocelyn K. Glei

zarządzanie codziennoscią

Jeśli masz problem z zarządzaniem czasu, ta pozycja jest obowiązkowa. Pokazuje w jaki sposób nie rozpraszać się podczas wykonywanego zadania i być w pełni skupionym, jak dysponować czasem i osiągać cele, które się zaplanowało.

 

A Wy jakie macie ulubione pozycje na „wieczory z koronawirusem”?

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.