Jakie kobiece włosy są najbardziej sexy i podobają się facetom?

Browse By

Włosy, to niewątpliwie kobiecy wabik na mężczyzn. Każdy facet uważa je za atrybut seksualności i piękna. Kobiety zdając sobie sprawę z tego jak ich włosy działają na mężczyzn, robią wszystko, aby były zdrowe i lśniące. O ile upodobania, co do fryzury to kwestia gustu, to żaden facet nie obejrzy się za właścicielką matowych, suchych i po prostu zniszczonych kosmyków.

W kulturze muzułmańskiej kobieta nie może pokazać się obcym mężczyznom z odkrytymi włosami. Noszą, więc burki albo nihab, czyli długie zasłaniające prawie całą głowę – odsłaniają tylko oczy. Dlaczego? Aby niepotrzebnie nie kusić innych mężczyzn swoim wyglądem.

W pewnych kulturach, aby ukarać niewierne żony, nakazywano jej całkowite wygolenie włosów. Zabiegu miała dokonać ona sama. Uważano, że z każdym kolejnym cięciem, kochanka pozbywa się ciężaru dokonanego czynu. Dodatkowo ogolona głowa była rozpoznawana na ulicy i każdy mógł się dowiedzieć, że ta kobieta ma tendencję do „skoków w bok”, a oprócz utraty atrybutu kobiecości, karano je także wstydem ze względu na zwracanie na siebie uwagi. Zapuszczenie włosów na nowo zajmowało wiele długich miesięcy i lat.
kobiecy uśmiech

Powyższe przykłady stanowią niezaprzeczalny dowód, że damska fryzura to jeden z podstawowych kryteriów przy ocenianiu pań na podstawie ich wyglądu.

Pod względem upodobań, nie ma dużych rozbieżności. Większości facetów, podoba się fryzura z długich i prostych włosów. Jedynym warunkiem jest, aby kosmyki były zdrowe i lśniące. Zdaniem psychologów zajmujących się dziedziną ewolucji, panowie podświadomie, nie zdając sobie z tego sprawy szukają kobiety, która będzie zdolna dać im zdrowe potomstwo. Jeśli w jej organizmie toczy się jakaś poważna choroba, włosy odpowiedzą na to utratą blasku i atrakcyjnego wyglądu, a to będzie ostrzeżeniem dla mężczyzn.

Nawet, jeżeli, na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, statystyki potwierdzają powyższą hipotezę. Panom najbardziej odpowiada naturalna, prosta fryzurka z długich, lśniących

kosmyków. Kolor jest chyba sprawą drugorzędna. Są miłośnicy blondynek, ale także brunetek. Inni panowie natomiast uwielbiają włosy przypominające ognistą burzę. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, na męskich forach dyskusyjnych możemy znaleźć wypowiedzi panów, którzy uwielbiają kobiety z krótkimi włosami a także posiadaczki oryginalnych dredów czy afrykańskich warkoczyków.

Posiadaczki długich grzywek albo włosów opadających na jedno oko, mogą się cieszyć, ponieważ panowie wprost przepadają za zalotnymi spojrzeniami rzucanymi spod burzy włosów. Przyjemność sprawia im także obserwowania, jak dziewczyny bawią się kosmykami, na przykład nakręcając je wokół palca, poprawiając wymodelowaną czuprynkę czy seksownie odrzucając do tyłu.

Większość mężczyzn, lubi, kiedy kobieta nosi rozpuszczone, spływające po ciele kosmyki, ale dużej ilości facetów podobają się także uczesana w kucyk albo fantazyjny warkocz (im grubszy tym piękniejszy).

brunetka

Wybór pomiędzy prostymi, falowanymi a kręconymi włosami to kwestia indywidualnych upodobań faceta. Są miłośnicy prostych jak druty pasemek, które są gładkie w dotyku, a przy każdym ruchu delikatnie falują. Są także pasjonaci kręconych włosów, najlepiej rozpuszczonych, w artystycznym nieładzie.

Żaden mężczyzna jednak nie lubi, kiedy włosy zdają się nie pasować do ich właścicielki. Delikatne, porcelanowe karnacje źle wyglądają ozdobione czarnymi, ciężkimi włosami. Panie o ciemnej, południowej cerze nie zwrócą na siebie uwagi, kiedy ich buzia będzie otoczona rozjaśnianymi blond kosmykami. Pod tym względem mężczyźni to tradycjonaliści. Cenią sobie naturalność i zdrowy wygląd pasm. Pięknie lśniące, przykuwające spojrzenia to ideał, którego poszukują faceci. Kobiety wiedząc o tym prześcigają się w pomysłach jak dodatkowo wzmocnić i odżywić swoją czuprynkę. Dzisiejsza kosmetologia jest bogata w dostępne środki do odbudowy włosów na całej ich długości, stosowanie specjalistyczne szampony, odżywki i maseczki mają za zadanie pomóc kosmykom odzyskać blask. Możliwe jest także sztuczne zagęszczenie i wydłużenie włosów – wszystko po to by zamaskować zniszczone pasemka i przypodobać się mężczyznom.

Włosy są niewątpliwie prawdziwą ozdobą kobiety, o ile facet, który stracił włosy w wyniku powszechnego łysienia, jest zaliczany do grona prawdziwych mężczyzn, (bo przecież na mądrej głowie, włosy nie rosną) to od stuprocentowej kobiety wymaga się, aby była szczęśliwą posiadaczką gęstych i długich pasm, lśniących i pełnych życia. Panowie potrzebują także oryginalności. Jeśli w danym rejonie kolor włosów kobiecych to brąz, mężczyźni poszukiwać będą blondynek (na przykład we Włoszech). Wynika to m.in. z chęci bycia wyjątkowym a także zaimponowania kolegom.

Artykuł powstał przy współpracy Kliniki Handsome Men www.handsomemen.pl

Ocena
[Suma: 3 Średnia ocena: 2]

2 thoughts on “Jakie kobiece włosy są najbardziej sexy i podobają się facetom?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.