Jak się ubrać na pierwszą randkę i jak się na niej zachować?

Browse By

Pierwsza randka, to zawsze duża radość ale i dodatkowy stres. Do pierwszego spotkania podchodzimy emocjonalnie, zastanawiając się nad ubiorem, fryzurą i makijażem. W trzech słowach: planujemy przebieg randki. Pytanie, po co? Układanie scenariuszu spotkania nie jest dobrym pomysłem.  Nie da się zaplanować randki, ponieważ nie wiesz gdzie się udacie (chyba, że wiesz) i czy partner przypadnie Ci do gustu i będzie w Twoim typie. Planując, dodatkowo narażasz się na niepotrzebny stres-  gdy coś pójdzie nie tak, będziesz zirytowana. Postaw na luz, bądź naturalna i co najważniejsze, nie udawaj kogoś kim nie jesteś! Nie opowiadaj bajek, co zrobiłaś a czego nie, bądź nie mów, że kochasz morze, gdzie w rzeczywistości panicznie boisz się wody.

 

Jak powinnaś się zachowywać na pierwszym spotkaniu? Oto moje porady:

PUNKTUALNOŚĆ! – Nikt nie lubi spóźnialskich. Postaw się w dobrym świetle, przychodząc punktualnie na umówioną godzinę. Stereotypem jest myśl, że kobieta powinna się spóźnić na pierwsze spotkanie. Postaw się w odwrotnej sytuacji, chciałabyś czekać na partnera? Nie! Więc z jakiej racji on ma czekać na Ciebie?

UBIÓR– To największa zmora każdej kobiety. Stoisz przed szafą, zastanawiając się w co się ubrać? Większość kobiet tak ma. W takiej sytuacji polecam dobór neutralnych kolorów. Jeśli jesteś osobą nieśmiałą, nie zakładaj wściekło czerwonej sukienki. Ubiorem postaraj się podkreślić swoją osobowość/charakter. Jeśli wiesz, gdzie partner planuje Cię zabrać, możesz odpowiednio dopasować strój do okazji – gdy zaproponował Ci teatr, sukienka będzie jak najbardziej odpowiednia. Jeśli nie wiesz dokąd pójdziecie, wtedy masz szersze pole manewru, jeśli chodzi o wybór kreacji. Ważne, aby ciuchy były zadbane, wyprasowane, schludne i czyste. Zadbana kobieta robi najlepsze wrażenie na mężczyźnie. Nie krępuj się zakładać spodni. Myślisz, że nie wypada? Nic bardziej mylnego! Załóż to, w czym dobrze się czujesz. Chyba nie chcesz całą randkę zastanawiać się czy dobrze wyglądasz? Pamiętaj aby zachować umiar. Nie odkrywaj każdej możliwej części ciała. Ubierz się tak, aby mężczyzna z którym się spotkasz, zastanawiał się co się pod nimi kryje :-)

MAKIJAŻ, FRYZURA – Na pierwszą randkę, wskazany jest delikatny makijaż. Jeśli chcesz podkreślić oczy eyelinerem, odpuść podkreślanie ust krzykliwym kolorem. Gdy wolisz uwidocznić usta np. na kolor czerwony, nie przesadzaj z podkreśleniem oczu – Wystarczy neutralny ciepły cień do powiek w brązach, bądź innym ciepłym kolorze, kredka pod oczy dla delikatnego podkreślenia oka i tusz do rzęs. Fryzura zależy od ubioru, włosy mogą być klasycznie rozpuszczone, wyprostowane, bądź falowane. Jeśli lubisz związane włosy, dobrym pomysłem jest zrobienie koka. BARDZO WAŻNE! Zadbaj o dobre perfumy. Dobre perfumy działają niczym feromony! Warto o tym pamiętać.

BĄDŹ SOBĄ! – Nie ma nic głupszego, niż udawanie kogoś kim się nie jest. Po co pokazywać fałszywe oblicze swojej osoby- Po pewnym czasie i tak wyjdzie Twoja prawdziwa twarz. Bądź sobą, nie graj, nie udawaj. Zaprezentuj się z dobrej strony, jednak nie koloryzuj faktów ze swojego życia. Mężczyzna powinien polubić Cię za to, jaka jesteś NAPRAWDĘ, a nie osobę, którą udajesz. Jeśli nie odpowiada mu Twój sposób bycia- odpuść, jest wiele mężczyzn, którzy będą chcieli się z Tobą umówić. Nie trać czasu na osobę, która nie przypadnie Ci do gustu.

STRES– Opanuj go. Przed spotkaniem weź trzy głębokie oddechy, zrelaksuj się, zrób sobie domowe SPA ze świeczkami, dozwolone jest wypicie lampki wina. Nastaw się optymistycznie do spotkania – poświęcasz swój czas, więc traktuj spotkanie, jako czystą formę rozrywki z możliwością poznania fajnego faceta! Nie masz pewności, czy spodoba Ci się akurat ten mężczyzna, więc nie oczekuj od siebie zbyt wiele. Pamiętaj, że on na pewno też się stresuje, więc postaraj się rozluźnić.

ROZMOWA– Rozmowa podczas randki powinna być lekka i swobodna.  Postaw na naturalność i świeżość. Poruszaj lekkie tematy, sprawdź czy macie podobne poczucie humoru, spróbuj trochę pożartować :) Rada jest jedna: ROZMOWA NIE MOŻE BYĆ SZTYWNA! Jeśli widzisz, że facet jest mega zestresowany, rozluźnij atmosferę. To pierwsze spotkanie, na którym masz sprawdzić, czy dobrze i miło będzie się Wam rozmawiać.

RACHUNEK– Kolejny dylemat. Pozwolić mężczyźnie zapłacić rachunek? Można płacić po połowie. Jeśli mężczyzna nie przypadnie Ci do gustu, wtedy nie będziesz się czuła zobowiązana do kolejnego spotkania. Dodatkowo płacąc rachunek na pół, postawisz się w lepszym świetle. Kiedy mężczyzna nalega na zapłacenie – pozwól mu na to, jednak wcześniej poinformuj, że wolałabyś zapłacić po połowie.

DOTYK– Jeśli zainteresujesz faceta swoją osobą, bądź pewna! Na 100% będzie chciał Cię dotknąć! Przypadkowe dotknięcie ramiona, dłoni. Nieważne. Jeśli tylko, to zrobi możesz mieć pewność, że jest Tobą zainteresowany!

ZAKOŃCZENIE RANDKI– Dać się pocałować czy nie? Jak powinnam postąpić? – Jeśli mężczyzna, z którym się spotkałaś zainteresował Cię, i widzisz zainteresowanie z jego strony, to nie ma żadnych przeciwwskazań, przed pocałunkiem na zakończenie wieczoru. Możesz, ale nie musisz.

Mam nadzieję, że z moimi radami randka upłynie Wam przyjemnie i w dużo mniejszym stresie.

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.