Jak schudnąć poprzez ograniczenie ilości węglowodanów w diecie?

Browse By

Życie niektórych osób niemal w całości kręci się wokół tematu odchudzania. Tacy ludzie bez przerwy próbują schudnąć i bez przerwy albo niczego specjalnego nie osiągają, albo wskutek zastosowania kolejnej modnej diety doprowadzają się do tragicznego w skutkach efektu jojo. No to jak schudnąć trwale i bez tego okrutnego efektu jojo? Otóż dobrym na to sposobem będzie ograniczenie ilości węglowodanów w diecie. Wbrew pozorom węglowodany potrafią tuczyć bardziej niżeli powszechnie krytykowany tłuszcz. To właśnie ich na diecie redukcyjnej powinno być najmniej.

Węglowodany są jednym z trzech podstawowych makroskładników. To ten makroskładnik, który odpowiada niemalże wyłącznie za dostarczanie energii. W przeciwieństwie do białek nie są niezbędne do budowania mięśni, kości czy innych struktur w ciele. Nie dbają też o układ hormonalny, tak jak robi to tłuszcz (zwłaszcza ten nienasycony). Ogólnie rzecz biorąc bez węglowodanów można normalnie żyć, podczas gdy nie da się tego samego powiedzieć o tłuszczach czy białkach. Ten makroskładnik warto zatem ograniczać. A jak to zrobić?

Jedynym niezbędnym na diecie źródłem węglowodanów będą owoce oraz warzywa. Akurat z nich nikt nie powinien rezygnować. Są to produkty bogate w tak liczne substancje mineralne i witaminy, że trudno zastąpić je czymkolwiek innym. Dobra dieta redukcyjna nie musi jednak w ogóle składać się z pieczywa. Wbrew pozorom nawet to pełnoziarniste nie jest aż tak bardzo odżywcze, więc lepiej zastąpić je po prostu ziemniakami bądź innymi warzywami. Koniecznie trzeba natomiast unikać słodyczy, białego pieczywa, białego ryżu, pszennego makaronu, bułeczek, ciast i wszelkich przetworzonych produktów. To węglowodany o najgorszej jakości i minimalnych wartościach odżywczych.

Jak schudnąć na diecie i już nigdy nie wrócić do swojej wcześniejszej wagi? Tak naprawdę dróg do wyboru jest tutaj wiele, ale najważniejsze jest to, by mieć siłę i motywację do działania. Bez tego niczego specjalnego się nie osiągnie. Warto więc najpierw zadbać o swój stan psychiczny i go poprawić, a dopiero potem zająć się zrzucaniem nadwagi lub walką z większą otyłością.

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

One thought on “Jak schudnąć poprzez ograniczenie ilości węglowodanów w diecie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.