Jak prawidłowo suszyć włosy? Suszenie włosów – jak robić to dobrze?

Browse By

Suszenie włosów – wskazówki

Suszenie włosów wydaje się być czynnością banalną i oczywistą. Nieprawidłowości, które wykonujemy w czasie tej czynności mogą jednak prowadzić do niszczenia włosów. Dlatego warto pamiętać o kilku wskazówkach istotnych w trakcie suszenia włosów.

Jak odpowiednio suszyć włosy?

suszarka, kobieta

Przed suszeniem włosów za pomocą suszarki należy delikatnie osuszyć włosy ręcznikiem. Podstawą jest to, aby nie zawijać ich w tzw. turban, ponieważ skóra głowy w takim turbanie zaczyna się pocić i włosy przestają być świeże. Nie należy ich jednak pocierać zbyt energicznie, ponieważ może to prowadzić do ich szybkiego zniszczenia. Włosy należy rozczesywać, gdy są jeszcze wilgotne, najlepiej grzebień o szerokim rozstawie zębów, aby ich nie szarpać i jeśli to możliwe warto zapewnić jak najczęściej naturalne suszenie, bez użycia suszarki. Jeśli użycie suszarki jest konieczne warto rozpocząć od chłodniejszego strumienia powietrza, zwiększając jego temperaturę. Ważne jest również, aby suszyć włosy wzdłuż jego łusek, dzięki temu nie będziemy ich narażać na niszczenie. Suszarkę należy trzymać w odległości 20 cm od włosów, a podczas suszenia pamiętać o przeczesywaniu włosów palcami.

kobieta susząca włosy

Należy również zwrócić uwagę, aby zbyt długo nie ogrzewać jednego miejsca. Jeśli codziennie modelujemy włosy i używamy prostownicy warto zapewnić im ochronę dzięki kosmetykom, które mają za zadanie ochronę ich przed wysoką temperaturą. Jeśli mamy przetłuszczającą się skórę głowy, nadmierne i codzienne jej ogrzewanie może nasilić problemy.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men
HandsomeMen

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.