Jak chronić włosy przed słońcem?

Browse By

Jak chronić włosy przed słońcem?

Czy zauważyłeś, że zimą bardziej niż kiedykolwiek przykładasz się do tego, ażeby zapewnić swojemu ciału maksimum należnej mu pielęgnacji? Nierzadko jednak ta zasada zupełnie nie ma zastosowania w przypadku pory letniej, a to… duży błąd. W okresie upalnego lata Twoja skóra potrzebuje bowiem sporej dawki pielęgnacji, a w raz z nią – potrzebują jej Twoje włosy. Negatywny wpływ promieni słonecznych może bowiem na trwałe uszkodzić delikatną strukturę pasm i sprawić, że nawet najzdrowsze, najpiękniej wyglądające męskie włosy staną się matowe, przesuszone i po prostu… nieatrakcyjne. Jak w takim razie chronić włosy przed zgubnym wpływem promieni UV? Jaką pielęgnację zapewnić pasmom, by cieszyć się ich niezmąconym pięknem przed długie lata?

Ochrona włosów latem – ale w jakim celu?

Zimne powietrze, porywisty wiatr, śnieg, grad – oto typowe, charakterystyczne cechy zimowej pory roku. Chyba zgodzisz się z nami, iż wymienione powyżej czynniki na ogół wyłącznie w sposób negatywny, oddziaływać mogą na piękno i zdrowie Twoich kosmyków. Niemniej jednak zdecydowana większość mężczyzn sądzi, iż pora letnia – będąca poniekąd przeciwieństwem pory zimowej – na włosy wywrzeć może wpływ wyłącznie pozytywny. Nic bardziej mylnego! To właśnie ciepłe, przyjemne promienie słoneczne mogą w sposób trwały i nieodwracalny uszkodzić delikatną strukturę Twoich włosów. Promieniowanie UV oddziałuje bowiem bezpośrednio na wiązania białkowe włosów, a ponadto niszczy obecne w zdrowych kosmykach, wartościowe aminokwasy. Oczywiście na konsekwencje zgubnego wpływu promieniowania słonecznego, nie trzeba długo czekać. Długotrwała ekspozycja pasm na działanie promieni UV sprawi, że włosy w szybkim czasie staną się suche, odwodnione, pozbawione zdrowego blasku i naturalnej elastyczności. Oczywiście zgubny wpływ promieniowania UV w zdecydowanie większym stopniu dotknąć może mężczyzn, których to włosy odznaczają się barwą jasną, a nawet wręcz słomkową. Panowie o włosach nieco ciemniejszych czy też nawet czarnych są na omawiane działanie promieni słonecznych narażeni w mniejszym stopniu, lecz naturalnie nie zwalnia ich to od obowiązku zapewnienia kosmykom właściwej ochrony.

kobieta, słońce

W jaki sposób chronić włosy, czyli słów kilka o kosmetykach i… kapeluszach

No dobrze, wiemy już, że męskie włosy również w okresie letnim wymagają właściwej troski oraz pielęgnacji. Niemniej jednak wypada zadać pytanie – ale jak to zrobić? Spokojnie, nie wpadaj w panikę. Zanim zaczniesz „rwać włosy z głowy” i głowić się nad tym, w jaki sposób chronić zdrowie swoich kosmyków, zapoznaj się naszymi – sprawdzonymi sposobami – na właściwą i skuteczną pielęgnację włosów w okresie letnim.

Mężczyzna w kapeluszu, czyli zbawienny wpływ… mody (?!), na zdrowie Twoich włosów

Czy moda może w sposób pozytywny oddziaływać na kondycję męskich pasm? Ależ oczywiście, że może, a nawet powinna! Zapewne zauważyłeś, iż w obowiązującym sezonie lato 2010 niezwykle modne stało się noszenie kapeluszy, a zwłaszcza tych, nawiązujących swoich stylem do nieco „gangsterskich” lat ’50? Jeśli więc pragniesz zostać postrzegany przez otoczenie jak mężczyzna nie tylko modny, ale również odznaczający się pięknymi, lśniącymi pasmami – już dziś załóż na głowę modny kapelusz i w ten prosty sposób osłoń swoje włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Naturalnie, jeśli jednak kapelusz nie jest w Twoim stylu, a i Ty nieszczególnie masz ochotę na podążania za ” najnowszymi, obowiązującymi trendami, to do Twojej dyspozycji zawsze pozostają również inne nakrycia głowy, w tym naturalnie zawsze modne czapki z daszkiem czy też luźne chusty.

Odrobina kosmetycznej przyjemności – zdrowie pasm ukryte w małej butelce

Naturalnie na noszeniu kapelusza czy też chusty nie powinny skończyć się Twoje „działania ochronne” dotyczące pielęgnacji pasm w porze letniej. Kolejnym krokiem na drodze do zachowania urody własnych włosów, stać powinna się rzecz jasna pielęgnacja przy użyciu odpowiednich do tego celu, „przeciwsłonecznych kosmetyków”. Zacznijmy więc od kroku podstawowego, a więc szamponu do włosów. Godnym polecenia kosmetykiem jest więc szampon polskiej marki Ziaja – Sopot Sun, Szampon + odżywka UV. Produkt marki Ziaja to kosmetyk wzbogacony o dodatek fotostabilnego filtru, dzięki czemu zapewnia on skuteczną ochronę włosów przed szkodliwym działaniem promieni UV. Systematyczne stosowanie kosmetyku zapewnia nawilżenie oraz zapobiega nadmiernemu przesuszaniu się kosmyków. To jednak jeszcze nie wszystkie zalety szamponu z filtrem UV firmy Ziaja. Sopot Sun wzmocni bowiem wytrzymałość pasm na uszkodzenia oraz zapobiegnie problemowi rozdwajających się końcówek. Szampon ułatwi również rozczesywanie włosów, za co z pewnością cenić będą go sobie Panowie o włosach dłuższych, ze skłonnością do „puszenia”. Cena kosmetyku nie wydaje się być zbytnio wygórowana. Za opakowanie mieszczące w sobie 200ml produktu zapłacisz około 8zł. Warto zauważyć, iż szampon dostępny jest również w wygodnych, podróżnych saszetkach mieszczących w sobie 7ml kosmetyku.

Wspaniałym uzupełnieniem działania szamponu z filtrami UV może stać się kosmetyk niezwykle prosty i szybki w aplikacji, a więc idealny do szybkiego użycia zwłaszcza w porze letniej. Mowa tu o mgiełce nawilżająco – ochronnej wzbogaconej zawartością wyciągu z bursztynu i filtrami UV z serii Jantra marki Farmona. Nawilżająco – ochronna mgiełka do włosów to prawdziwy zastrzyk wartościowych, cennych składników odżywczych i pielęgnujących strukturę pasm. Produkt z serii Jantar wzbogacony został bowiem o zawartość aktywnego wyciągu z bursztynu, proteiny pszeniczne, ekstrakt z zielonej herbaty oraz d’pantenol. A efekt tak połączonych, umiejętnie dobranych składników? Naturalnie piękne, odżywione i chronione przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, zdrowe męskie kosmyki! Cena produktu to około 6zł za 200ml kosmetyku.

Artykuł powstał przy współpracy Kliniki Handsome Men www.handsomemen.pl

HandsomeMen

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.