Inspirujące cytaty motywujące do zmian

Browse By

Rok temu dostałam książkę „Przejmij kontrolę nad swoim życiem” Richarda Bandlera. Podarował mi ją mój przyjaciel, gdy miałam najgłębsze stadium depresji. Przeczytałam ją i mnie zachwyciła, podkreślałam sobie inspirujące cytaty do których lubię wracać. Po roku otworzyłam ją po raz drugi i się wzruszyłam… Pamiętam, jak dostałam tę książkę i usłyszałam słowa : „Mam nadzieję, że odnajdziesz siebie w tej książce”. Chciał mnie wesprzeć, pomóc mi, bo wiedział, że na rozmowę nie ma co liczyć. Książka jest zdecydowanie godna polecenia i nieważne czy masz depresję, spadek formy, czy po prostu szukasz motywacji, lub lubisz tego typu książki- jest godna przeczytania przez KAŻDEGO.

motywacja do działlania


Chcę zachęcić do zmian, dodać otuchy, odrobiny motywacji na dzisiejszy wieczór. Oto cytaty, które uważam za inspirujące:


„Większość ludzi boryka się w życiu z trudnościami i nie potrafi w pełni się cieszyć tylko dlatego, że ich własne myśli i przekonania uniemożliwiają im czerpanie z życia pełnymi garściami”.


„Zachowuj się tak, jak gdybyś to Ty kontrolował własne życie. Gdy zaczniesz się tak zachowywać, tak się właśnie stanie”.


„Zastanawianie się nad przyczyną problemu nie ma większego sensu, lepiej skupić się na rozwiązaniu go. Człowiek dostaje od życia to, o co zabiega, jeśli więc skupia się na problemach, to na każdym kroku napotyka problemu. Jeśli zaś szuka rozwiązań, będzie znajdować rozwiązania”.


„Najbardziej ogranicza nas wcale nie to, czego chcemy i czego nie możemy zrobić. Ogranicza nas to, czego nigdy w ogóle nie braliśmy pod uwagę”.


„Osobista wolność przejawia się w poczuciu tego, czego się chce. Dzięki temu poczuciu można się wyzwolić z oków strachu, smutku i nienawiści. Zniewalają nas bowiem negatywne uczucia, ograniczające przekonania i destruktywne zachowanie”.


„Wielu ludziom wydaje się, że żyją w pułapce przeszłości, podczas gdy tak naprawdę nic ich nie krępuje- oni po prostu nawykowo czują się źle”.


„Zawsze mamy wybór: możemy wykorzystać przeszłość, aby budować własną przyszłość, albo potraktować przeszłość jako czynnik, który nam tę przyszłość ogranicza”.


„Nastrój często kształtuje się więc pod wpływem tonu głosu, którym do siebie przemawiamy”.


„Z przeszłości należy wyciągać wnioski. Gdy już się to zrobi, należy pozostawić ją za sobą. Człowiek zawsze ma wybór. Może czerpać z przeszłości i dążyć ku lepszej przyszłości albo pozwolić, aby przeszłość ograniczała mu przyszłość”.


„Liczy się przede wszystkim to, aby nie tracić wiary w możliwość wyzwolenia się od problemów i odzyskania wolności”.


To moja perełka wśród cytatów: „Nie ma czegoś takiego jak zmarnowany czas. Wszystko, co dotychczas robiłeś, po prostu prowadziło cię do punktu, w którym stwierdziłeś, że musisz się zmienić. Do momentu, w którym podjąłeś decyzję.”


„Gdy człowiekowi brakuje nadziei, ktoś powinien mu ją dać”.


Wymienione cytaty uważam za inspirujące i dające do myślenia.  Może i dla Was takie się okażą.

Autor: Patrycja

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.