Felicity Jones – kim jest? Instagram, wiek, wzrost, waga

Browse By

Biografia Felicity Jones

Felicity Rose Hadley Jones urodziła się w Birmingham ma starszego brata. Ojciec Felicity był dziennikarzem, a jej matka pracowała w reklamie. Wujek Michael Hadley jest aktorem, co pobudziło zainteresowanie Jonesa aktorstwem. Praprababka była Włoszką i pochodziła z Lukka, w regionie Toskania. Dorastała w Bournville, niedaleko Birmingham. Uczęszczała do Kings Norton Girls’ School później do King Edward VI Handsworth School, by następnie zdać maturę.

Felicity zacząła grać w wieku 11 lat na zajęciach pozalekcyjnych Central Junior Television, które zostały ufundowane przez Central Television. Mając 14 lat wystąpiła w serialu przygodowym „Niefortunna Czarownica”. Wystąpiła w sztukach studenckich, a w 2005 roku wystąpiła w „Komedii omyłek” Williama Shakespeare’a. Wyjechała na trasę Towarzystwa Dramatycznego Uniwersytetu Oksfordzkiego w Japonii u boku Harry’ego Lloyda . W 2003 roku zagrała rolę Grace May w serialu BBC Servants, a w 2007 roku zagrała główna rolę w ekranizacji powieści Jane Austin „Opactwo Northanger” jako Catherine Morland.  2008 roku pojawiła się w filmach Powrót do Brideshead, Zakochany głupiec i epizodzie brytyjskiego serialu science fiction Doktora Who „ The Unicorn and the Wasp ”.

Kariera Aktorska Felicity Jones

29 stycznia 2011 roku zdobyła Nagrodę Specjalną Jury (Dramatyczny) na Sundance Film Festiwal za rolę Anny Mari Gardner w amerykański melodramat z 2011 roku „Do szaleństwa”. Sama robiła sobie makijaż i fryzury na potrzeby filmu. Wystąpiła u boku aktora Eda Westwicka w komedii romantycznej „Chalet Girl” wydanej w marcu 2011 roku.  Jones musiała przejść dwa miesiące treningu snowboardowego i pracować pod przykrywką w domku w St Anton szorując toalety i imprezując w barze Krazy Kanguruh w ramach przygotowań do roli.

W 2013 roku wcieliła się w postać Ellen Ternan w Niewidzialnej kobiecie . Zagrała w filmie „Niesamowity Spider-Man 2” który został wydany 2 maja 2014 roku. Jones wcieliła się w postać Jane Wilde Hawking w filmie „Teoria wszystkiego” z 2014 roku. Film przedstawia biografie przedstawiającej życie i miłość między Jane Wilde Hawking i światowej sławy brytyjskim fizykiem Stephenem Hawkingiem.

Za role  Jane Wilde Hawking otrzymała szerokie uznanie i nominacje do Oscar dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej, Złoty Glob dla najlepszej aktorki w filmie dramatycznym, Nagroda BAFTA dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej,  krytyki ’ Choice Movie Award dla najlepszej aktorki i Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych za wybitny występ aktorki w roli pierwszoplanowej.  Aktorka została obsadzona w „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” spin-offie serii Gwiezdnych wojen, w reżyserii Garetha Edwardsa jako Jyn Erso.

Premiera filmu miała miejsce grudniu 2016 roku i otrzymał pozytywne recenzje zarabiając ponad 1 miliard dolarów. Tego samego roku Jones zagrała postać Sienna Brookes w filmie „Interno”. Zagrała lekarza pomagającemu Robertowi Langdonowi w ucieczce granego przez Tomy Hanksa.

Felicity Jones – wiek

Felicity urodziła się w Wielkiej Brytanii 17 października 1983 w mieście Birmingham.

Felicity Jones – Wzrost i waga

Aktorka ma 160 cm wzrostu i waży ok. 55 kg.

 

Felicity Jones na Instagram

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Felicity Rose Hadley Jones (@felicity.jones)

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.