Farbowanie włosów, mieszanki ziołowe

Browse By

Coraz częściej czytamy, że oto płukanka z kory dębowej używana systematycznie nadaje włosom lekko kasztanowy odcień, rumianek i rabarbar również nadają włosom odcień (ale włosy muszą być jasne z natury).

wizyta u fryzjera

Mieszanki ziołowe

Mieszanki ziołowe pomagają utrzymać włosy po malowaniu w bardzo dobrej kondycji oraz wzmacniać pigmenty z farby zmieniające właśnie kolor . Oczywiście nie można liczyć na to, że same ziołowe dodatki zmienią nam zdecydowanie kolor włosów, bo jest to tak naprawdę niemożliwe.

Jeśli mamy zamiar użyć farby do włosów, warto wcześniej zadbać o stan włosów i mieszanki ziołowe stosować na zewnątrz, a także do wewnątrz – tu zawsze na pierwszym planie są dwa zioła: skrzyp i pokrzywa. Jeśli nasze włosy wypadają i są ogólnie słabe można jeszcze dodatkowo zastosować kurację z czarnej rzodkwi – tu mamy do wyboru albo zakup rzodkwi w zieleniaku lub gotowe preparaty zakupione w drogerii lub aptece.

Preparaty ziołowe dofarbowania włosów

Jednak bardzo trzeba uważać z preparatami ziołowymi do farbowania włosów typu chna, basma, amla, henna , indygo czy rubina. Te preparaty powodują, że włosy są oporne na farbowanie farbami chemicznymi, a co więcej może nastąpić taka reakcja na włosach, że staną się bardzo suche i zaczną się łamać.

Przed planowanym farbowaniem włosów najlepiej przez kilka dni nie używać ani preparatów, ani nie myć głowy, aby wytworzył się naturalny płaszcz lipidowy – wówczas włosy będą dobrze chronione przed działaniem szkodliwych składników farby.

Samodzielne farnowanie włosów

Samodzielne farbowanie włosów wymaga również pewnych umiejętności – czasami w czasie rozjaśniania włosy przyjmują odcień żółty i jest to już problem, który należy do rozwiązania powierzyć fryzjerowi – jeśli samodzielnie zastosujemy jeszcze raz farbę możemy mieć włosy w kolorze zielonym. Fryzjer zrobi w takiej sytuacji zrobi dekoloryzację, ale oceni dokładnie jak długo i jak mocny rozjaśniacz można zastosować w tej konkretnej sytuacji oraz jaką farbę zastosować po rozjaśnieniu.

Zanim zastosuje się jakiekolwiek zioła po zabiegu farbowania włosów, należy upewnić się, czy nie wpłyną one negatywnie na kolor włosów, na ich kondycję.

Po farbowaniu włosów można używać preparatów ziołowych do pielęgnacji włosów o określonym kolorze – obecnie znajdziemy całe ziołowe linie kosmetyków ziołowych do określonego koloru włosów farbowanych – inne są do włosów w naturalnych kolorach.

Od niedawna pojawiły się również nowe linie kosmetyków, które wzmacniają kolor i dają kolorowe refleksy – znajdziemy tu propozycje preparatów takich firm jak: Nivea, Pantene Pro-v, Sunslik – wszystkie one są bardzo skuteczne i zawierają ekstrakty z roślin.

Zioła a kolor włosów

włosy różowe

Wiele ziół ma jednak dosyć duży wpływ na kolor włosów i możemy dzięki nim w sposób naturalny uzyskać ładny odcień włosów.

Do włosów jasnych, dla tzw. naturalnych blondynek najkorzystniej zadziała mieszanka: kwiatostan rumianka, korzeń rabarbaru lub skórka z cytryny – w sumie powinno być tego około dwóch garści.

Do włosów brązowych, dla tzw. szatynek, wskazana jest mieszanka: łupiny orzecha włoskiego, lub 2 garści orzechów włoskich.

Do włosów rudych, garść czerwonego drzewa sandałowego.

We wszystkich wspomnianych przypadkach należy przygotować wywar . Robimy to w ten sposób, że gotujemy wodę -nieco ponad pół litra, do wrzątku wsypujemy zioła i przygaszamy ogień i trzymamy tak nie dopuszczając do wrzenia przez około 20 minut. Następnie zestawiamy z ognia i dodajemy łyżeczkę miodu i odcedzamy wywar i po przestudzeniu wmasowujemy go we włosy – bez spłukiwania.

Do włosów blond w celu nadania im złotego blasku i połysku możemy użyć suszonego i sproszkowanego korzenia z rabarbaru (3 garści) , soku z cytryny i oleju roślinnego (1 łyżeczka). Maskę przygotowujemy w ten sposób, że najpierw mieszamy sproszkowany korzeń rabarbaru z sokiem z cytryny, dodajemy olejek, następnie dolewamy nieco gorącej wody – cały czas mieszamy , ma nam powstać papka, która da się rozprowadzić na włosach. Papkę odstawiamy na około 15 minut i nakładamy na umyte lekko wilgotne włosy – trzeba pamiętać o równym nałożeniu otrzymanej masy. Rabarbar bardzo silnie działa i trzeba kontrolować włosy jak reagują włosy – nie trzymać dłużej niż 25 – 30 minut. Ta mieszanka bardzo silnie działa na włosy wcześniej malowane i przed jej użyciem należy zrobić próbę na jednym pasemku. Włosy należy dokładnie spłukać.

Włosy brązowe nabiorą ładnej głębi i połysku jeśli użyjemy do nich naturalnej farby. Potrzebne będą 3garście drobno zmielonych łupin orzechowych, maleńka łyżeczka octu winnego oraz łyżeczka olejku roślinnego. Czynności do przygotowania masy są takie same jak z korzeniem rabarbaru mieszamy składniki, zalewamy wrzątkiem, czekamy 15 minut a następnie nakładamy na umyte lekko wilgotne włosy. Po 20 minutach włosy staną się o ton ciemniejsze – potem włosy należy dokładnie umyć.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men
HandsomeMen

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.