Erin Moriarty – kariera aktorska, wzrost i wiek

Browse By

Erin Elair Moriarty jest amerykańska aktorka, która urodzona się i wychowała w Nowym Jorku. W 2005 roku wcieliła się w Annie w broadwayowski musicalu „Annie”, mając 11 lat. Musical oparty na popularnym komiksie „Little Orphan Annie” stworzonego przez Harolda Graya. Ukończyła szkołę Public School 6 w Nowym Jorku. Następnie uczęszczała do college’u, który porzuciała. Erin wolała skupić się na swojej karierze aktorskiej. W wywiadach mówi, że nie żałuje porzucenia college’u. Swoja pierwszą profesjonalną rolę zagrała jako nastolatka w serialach telewizyjnych „Tylko jedno życie” oraz „Prawo i porządek: sekcja specjalna”. W 2012 roku wcieliła się w córkę Vince’a Vaughna w komedii science fiction „Straż sąsiedzka” grając obok gwiazd Bena Stillera i Vincea Vaughna. Film został wydany 27 lipca 2012 roku i zarobił 68,3 miliona dolarów. Następnie zagrała w dramacie komediowym „Królowie lata” w reżyserii Jordana Vogt-Robertsa.

Kariera aktorska – Erin Moriarty

W 2013 roku została obsadzona w drugoplanowej roli w thrillerze psychologicznym science-fiction „Filozofowie” wyreżyserowany przez Johna Huddlesa. Film opowiada historie Mr. Zimita nauczyciel filozofii w międzynarodowej szkole w Dżakarcie, który podaje swojej dwudziestoosobowej grupie uczniów eksperymentowi polegającemu na przetrwaniu nuklearnej apokalipsy. Erin zagrała następnie role Audrey Hart w pierwszym sezonie serialu kryminalnego „Detektyw” stworzony przez Nica Pizzolatto. Serial miał swoją premierę 12 stycznia 2014 roku na sieci kablowej premium HBO w USA. We wrześniu 2014 roku Erin Moriarty została uznana przez witrynę branży filmowej IndieWire za jedną z najlepszych aktorek mających wiek poniżej dwudziestu lat. Tego samego roku zagrała w horrorze „Diabelska plansza Ouija” w reżyserii Stilesa White, lecz jej sceny zostały usunięte z końcowego filmu. Lutego 2015 roku zagrała w serialu fantastycznonaukowym „Jessica Jones” o superbohaterce z komiksów Marvel Comics. Serial został wydany w listopadzie 2015 roku. Erin zagrała Hope Shlottman, czyli studentkę college’u, której życie zostało zrujnowane przez głównego złoczyńcę Kilgrave’a.

Zagrała następnie w thrillerze kryminalnym „Dziedzictwo krwi” jako Lydia Carson-Link, czyli córki Johna Linka granego przez Mela Gibsona. Dziedzictwo krwi miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2016 roku. W 2016 roku zagrała w horrorze „W ukryciu” w reżyserii Phila Claydona. Tego samego roku zagrała drugoplanową rolę Claire w komediodramacie „Captain Fantastic” w reżyserii Matta Rossa. Za film dostała nominacje do nagrody Screen Actors Guild Award for Outstanding Performance by a Cast in a Motion Picture.
Czerwca 2016 roku zagrała gówna role Kelley Fliehler w dramacie sportowym „The Miracle Season” w reżyserii Sean McNamara. Film oparty jest na prawdziwej historii drużyny siatkarskiej liceum Iowa City West High. The Miracle Season został wydany w Stanach Zjednoczonych 6 kwietnia 2018 roku i zarobił 10 milionów dolarów na całym świecie.

W 2018 roku zagrała w komedii przygodowej „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie” wcielając się Marie Riviere. Został wydany w Indiach, USA, Kanadzie, Singapurze i Malezji dnia 21 czerwca 2019 roku. Tego samego zagrała Alexis Dawson w horrorze „Potworna impreza” w Chrisa von Hoffmanna. W 2017 roku zaostała obsadzona w amerykańskim serialu o superbohaterach „The Boys” jako Annie January / Starlight. Serial jest adaptacja komiksu Gartha Ennisa i Daricka Robertsona. Serial miał swoją premierę dnia 26 lipca 2019 roku i serial zyskał uznanie krytyków.

Erin Moriarty – wzrost i wiek

Aktorka urodziła się 24 czerwca 1994 w Nowym Jorku. Erin ma 168 cm wzrostu.

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.