Emma Roberts

Browse By

Kim jest Emma Roberts ?

Emma Roberts urodziła się w mieście Rhinebeck stanu Nowy Jork, to amerykańska aktorka, piosenkarka i modelka. Emma jest córką aktora Erica Robertsa i córką Kelly Cunningham. Rodzice aktorki rozeszli się, gdy Emma była jeszcze dzieckiem. Dzięki małżeństwu ojca jest pasierbicą scenarzysty Davida Rayfiela i scenarzystki telewizyjnej i prezenterki radiowej Lili Garrett, a dzięki małżeństwu matki pasierbicą muzyka Kelly Nickels. Babka od strony ojca była trenerką Betty Lou Bredemus, a jej ciotki to aktorki Lisa Roberts Gillan i Julia Roberts. W czasie dzieciństwa sadzała sporo czasu na planie filmów swojej ciotki Julii. Doświadczenia zdobyte w tym czasie spowodowały chęć pójścia w ślady ojca i ciotek. Na początku Matka chciała, żeby Emma wiodła normalne dzieciństwo. Aktorka ma pochodzenie szwedzko, angielsko, szkocko, irlandzko, walijsko, niemieckie.

Zadebiutowała w wieku 10 lat w dramacie „Blow” w reżyserii Teda Demme’a. Premiera filmu miała miejsce 29 marca 2001. Blow był pierwszym filmem, do którego była przesłuchiwana. Zagrała Kristinę Jung, córkę bohatera George’a Junga granego przez Johnny’ego Deppa. W 2001 roku zagrała również w krótkometrażowym 10-minutowym filmie „BigLove” w reżyserii Leif Tilden. Następnego pojawiła się w dwóch filmach familijnych „Grand Champion” i „Minkey detektyw”. W pierwszym filmie „Grand Champion” wcieliła się siostrę głównego bohatera Buddy’ego (Jacob Fisher). W drugim filmie „Minkey detektyw” reżysera Roberta Vince’a wcieliła się w porwaną córkę tajnego agenta Mike’a Mugginsa (Chris Potter). Minkey detektyw został wydany dopiero w lutym 2006 r., kiedy został wprowadzony do kin w Kanadzie.

Kariera muzyczna

We wrześniu 2005 roku wychodzi jej debiutancki album „Unfabulous and More” wydany przez Nick Records i Columbia Records. Muzyka z albumu została użyta jako ścieżka dźwiękowa do serialu młodzieżowym „Unfabulous”, w którym zagrała główną rolę. We wrześniu 2005 ukazały się też dwa albumy „I Wanna Be” i „Dummy”. Wydane zostały również teledyski „I Have Arrived” i „This Is Me” współautorem była Roberts. Roberts nagrała również tego samego roku „If I Had It My Way” ścieżkę dźwiękową do filmu familijnego Disneya „Księżniczka na lodzie”. W 2006 roku wykonała cover utworu „Island in the Sun”, który został pierwotnie nagrany przez zespół Weezer. Tego samego roku zagrała w filmie „Aquamarine” i nagrała do niej ścieżkę dźwiękowa. W 2007 roku zdobyła nagrodę Young Artist Award dla najlepszej młodej aktorki drugoplanowej w filmie fabularnym. Na początku roku 2006 zostały ukończone zdjęcia do filmu „Nancy Drew i tajemnice Hollywood”, w której zagrała tytułową role Nancy Drew. Film wszedł 15 czerwca 2007 roku i w dniu otwarcia zarobił ponad 7 milionów dolarów.

W 2008 roku zagrała główną rolę w filmie „Wild Child. Zbuntowana księżniczka” o przygodach zbuntowanej nastolatce Poppy Moore z miasta Malibu w Kalifornii. Roberts powiedziała, że to historia „typowego rozpieszczonego bachora z Malibu, który zostaje wysłany do brytyjskiej szkoły z internatem”. Pojawia się w 2010 roku w filmie „Walentynki”, w którym wystąpiła również jej ciotka Julia Roberts jako kapitan Kate Hazeltine. W tym samym roku pojawiła się w filmach Pojawiła się również w tym samym roku w „Odlot”, „Memoirs of a Teenage Amnesiac”, „4.3.2.1.” , „Całkiem zabawna historia” i „Virginia i jej problemy”.

Zagrała u boku Freddiego Highmore’a w dramacie komediowym „Sztuka dorastania” reżyserii Gavina Wiesena. Film miał swoją premierę 23 stycznia 2011. Tego samego roku wcieliła się w postać Jill Roberts w filmie „Krzyk 4” Wesa Cravena. Następnie Roberts pojawiła się w 2012 roku w filmie „Celeste i Jesse – Na zawsze razem”, parodiując gwiazdy popu. Roberts pojawiła się następnie w trzecim sezonie „American Horror Story: Sabat” występując od końca 2013 do stycznia 2014. Aktorka wcieliła się w niezależną imprezową dziewczynę o imieniu Madison Montgomery, która jest również telekinetyczną czarownicą. Wystąpiła, także w czwartym sezonie „American Horror Story: Freak Show”, grając Maggie Esmereldę oszustkę udającą wróżkę.

Następnie pojawiła się w horrorze „Zło we mnie” u boku Kiernana Shipki. Film wyreżyserowany przez Osgooda Perkinsa miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2015 roku. W 2017 roku wystąpiła w dramacie „Who We Are Now”, wydanym 9 września na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2017 roku. Aktorka kolejny raz powraca w siódmym sezonie „American Horror Story: Kult” występując gościnnie w odcinku „11/9 ”, jako Serena Belinda reporterka wiadomości. W marcu 2019 roku ogłoszono, że wystąpi w komedii romantycznej „Randki od święta”, która ukazała się 28 października 2020 roku.

Emma Roberts – wiek

Emma urodziła się 10 lutego 1991 w mieście Rhinebeck stanu Nowy Jork hrabstwa Dutchess.

Emma Roberts – Wzrost

Aktorka ma 157 cm wzrostu.

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Emma_Roberts_2011_alt.jpg / licencja Creative Commons

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.