Emilia Jones – wiek i wzrost, kim jest?

Browse By

Kim jest Emilia Jones ?

Emilia Jones jest angielska aktorka, piosenkarka i autorka tekstów. Urodziła się w Westminster środkowej dzielnicy Londynu w Anglii. Aktorka jest córką walijskiego prezentera telewizyjnego i piosenkarza Aleda Jonesa oraz Claire Fossett artystki cyrkowej. Ma jednego młodszego brata, Lucasa Jonesa. W wieku 8 lat wystąpiła w amerykańsko-brytyjskim melodramacie „Jeden dzień”.  Zagrała następnie w brytyjskim serialu pod tytułem „Utopia”, którego emisja trwała od 15 stycznia 2013 do 12 sierpnia 2014 roku na kanale brytyjskiej stacji telewizyjnej Channel 4. W 2013 roku zagrała również młodą Merry Gejelh w brytyjskim serialu science fiction „Doctor Who”, w odcinku „The Rings of Akhaten”.

Tygodnik Boston Standard pochwalił Jones za „wynoszenie się z jej scen z pewnością siebie” i „naprawdę sprzedanie mieszanki naiwności, wiedzy i dziecięcego strachu Merry”. W 2011 roku Emilia zagrała swoje pierwsze małe role w melodramacie „Jeden dzień” i filmie przygodowym w reżyserii Roba Marshalla pod tytułem „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”. Zadebiutowała także, w Londyńskim teatrze grając księżniczkę Young Fiony, w oryginalnej obsadzie Shrek the Musical w Theatre Royal przy Drury Lane. Następnie pojawia się w 2013 roku w scenicznej adaptacji Rebeki Lenkiewicz The Turn of the Screw Henry’ego Jamesa. Zagrała rolę dziewięcioletniej Flory z dwiema innymi dziewczynami, zmieniając je co noc. Na wieczorze prasowym po swoim występie aktorka skomentowała: „Nie uważam tego za przerażające, po prostu uważam to za zabawne… Uwielbiam to wszystko”. Grudnia 2018 roku zostało ogłoszone, że aktorka zagra postać Kinsey Locke w serialu grozy „Locke & Key”. Serial oparty jest na serii komiksów Locke & Key autorstwa Joe Hilla i Gabriela Rodrigueza. Sezon pierwszy serialu został wydany 7 lutego 2020 roku. Locke & Key był pierwszym serialem telewizyjnym, w którym wcieliła się jako główna postać. Jones stwierdziła w wywiadzie na temat Locke & Key: „Dla mnie była to jedna z najlepszych zdjęć, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Obsada i ekipa są niesamowici i absolutnie ich uwielbiam”.

W 2021 zagrała w komediodramacie „CODA” jako Ruby Rossi, jedyny słyszący członek jej rodziny, który marzy o wyjeździe do wyższej uczelni muzycznej Berklee. Jones, aby przygotować się do roli, uczyła się intensywnie języka migowego, w tym samym momencie grając, w serialu Locke & Key i dodatkowo ucząc się obsługi trawlera rybackiego. Film jest anglojęzycznym remake francuskiego filmu z 2014 roku pod tytułem „Rozumiemy się bez słów”. Zdjęcia do CODA miały miejsce od września 2019 do stycznia 2020, a premierę miały 28 stycznia 2021 na festiwalu filmowym Sundance. Film miał swoją premierę w Apple TV+ 13 sierpnia 2021 roku, a film otrzymał pozytywne recenzje. Film został uznany przez Amerykański Instytut Filmowy za jeden z 10 najlepszych filmów 2021 roku. Otrzymał trzy nominacje do 94. ceremonia wręczenia Oscarów, w tym dla najlepszego filmu. Otrzymał trzy nominacje do 75. Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej.

Emilia Jones – wzrost i wiek

Jones urodziła się 23 lutego 2002 w Londynie. Aktorka ma 168 cm wzrostu.

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Emilia_Jones_during_an_interview,_January_2022.png / licencja Creative Commons

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.