Elizabeth Olsen – wiek, kim jest? Instagram aktorki

Browse By

 

Biografia Elizabeth Olsen

Elizabeth Chase Olsen jest amerykańska aktorka i bez wątpienia jedna z najlepiej zapowiadających się aktorek. Elizabeth jest młodsza siostra słynnych bliźniaczek Mary-Kate i Ashley Fuller Olsen znanych z serialu „Pełna chata”. Jej matka Jarnie jest menadżerem osobistym i byłą tancerką, a ojciec Dave agentem nieruchomości i bankierem. Olsen ma tez starszego brata, młodszego przyrodniego brata i młodszą przyrodnią siostrę. Będąc dzieckiem spędzała czas na obozach muzyczno-teatralnych równocześnie chodząc na lekcje aktorstwa. Uczyła się w Campbell Hall School położona w dzielnicy Studio City w Los Angeles. Olsen studiowała na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU) Tisch School of the Arts który ukończyła w styczniu 2013 roku. W czasie studiów chodziła na zajęcia w Atlantic Theatre Company i pojechała do Rosji, gdzie spędziła semestr w Moskiewskiej Szkole Teatralnej.

Kariera Aktorska Elizabeth Olsen

Debiutancką rolę zagrała w thrillerze „Martha Marcy May Marlene”, za którą została nominowana do nagrody Critics’ Choice Movie Award. W 1994 roku z siostrami Mary-Kate i Ashley wystąpiła w filmie „Jak uratowano Dziki Zachód”. Olsen ubiegała o role w „Gra o Tron”, czy „Zimowe opowieści”. W 2011 roku zagrała Marie Sebastian w filmie „Oldboy Zemsta jest cierpliwa”. Rola przyniosła jej nominację do nagrody BAFTA.

W 2014 roku wciela się w postać Wandy Maximoff / Scarlet Witch w filmie „Kapitan Ameryka Zimowy żołnierz”, by następnie w 2015 roku zagrać w „Avengers Czas Ultrona”, kontynuacji filmu „Avengers”. Olsen występowała w filmie u boku Taylor-Johnson grającego brata Scarlet Witch. Aktorka w postać Scarlet Witch wciela się w filmach Kapitan Ameryka Wojna bohaterów (2016), Avengers Wojna bez granic (2018) i Avengers Koniec gry (2019), z których ostatni stał się drugim najbardziej dochodowym filmem wszechczasów.

W styczniu 2021 roku wraz z Paulem Bettany jako Vision , Olsen ponownie zagrała Scarlet Witch w miniserialu superbohaterów „WandaVision” stworzony przez Jaca Schaeffera. Serial dzieje się po wydarzeniach z filmu „Avengers Koniec gry”. WandaVision jest pierwszym serialem Marvel Cinematic Universe (MCU) wyprodukowany przez Marvel Studios będących ciągłością z filmami z serii.

Elizabeth Olsen – wiek

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ELIZABETH OLSEN (@elizabetholsendaily)

zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Elizabeth_Olsen_2_SDCC_2014_(cropped).jpg / licencja Creative Commons

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.