Dieta South Beach – zasady i efekty

Browse By

Nadmiar kilogramów nie musi spędzać Ci snu z powiek. Kto powiedział, że nadwaga lub otyłość jest już na zawsze? Zawsze możesz podjąć decyzję, że od dzisiaj się odchudzasz i włączyć do swojego życia dietę. Jedną z najatrakcyjniejszych jest dieta south beach, czyli dieta plaż południowych.

Na czym polega dieta soutch beach?

Dieta soutch beach jest dietą opierającą się na zdrowych tłuszczach i odpowiedniej ilości węglowodanów. Nie wymaga głodzenia się. Każdego dnia możesz jeść do syta i niczego nie musisz sobie odmawiać. Należy Ci się nawet deser po obiedzie, co w przypadku większości diet jest po prostu nie do pomyślenia. Przez pierwsze 2 tygodnie nie możesz jeść ryżu, ziemniaków, pieczywa, makaronów i owoców ani pić alkoholu. Później idzie już z górki, a te pierwsze dwa tygodnie mają na celu uwolnić organizm od uzależnienia insulinowego.

Dieta składa się z 3 faz. Po pierwszej dwutygodniowej fazie następuje kolejna, już lżejsza. W drugiej fazie do menu można wprowadzić węglowodany w postaci ziemniaków, ryżu czy owoców, ale nie jesz słodyczy, lodów i pieczywa.

Trzecia faza ma tak naprawdę na celu sprawdzenie Twojej silnej woli i umiejętności wytrwania w diecie. W tej fazie diety możesz jeść już wszystko, ale musisz sprawdzać, po jakich posiłkach masz ochotę na dokładkę. Czyli jakie podnoszą w Twoim organizmie poziom insuliny.

Diety odchudzające w większości przypadków zakładają spożycie dużej ilości warzyw oraz chudego mięsa i tak jest też w tym przypadku. Jesz ryby i owoce morza, dostarczasz sobie tłuszczów roślinnych z kwasami Omega-3 i Omega-6, a Twój żołądek przerzuca się na trawienie lżejszych rzeczy.

Dla kogo jest dieta south beach?

Dieta south beach jest dla wszystkich tych, którym zależy na utracie zbędnych kilogramów bez większych wyrzeczeń. Nie zakłada tworzenia skomplikowanych posiłków i nie jest restrykcyjna. Pomaga w ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi i ochronie serca. Warto się nią zainteresować, jeżeli Twój poziom trójglicerydów we krwi jest zbyt duży lub gdy obawiasz się chorób serca.

sok z pomidorów

Dieta south beach pozwala Ci schudnąć nawet 6 kg w ciągu pierwszych 2 tygodni. To naprawdę dużo, a w połączeniu z aktywnością fizyczną pozwala to uzyskać efekt szczupłego i bardzo jędrnego ciała. Jeśli chcesz ją podjąć, nie możesz chorować na cukrzycę. Z kolei, gdy masz naprawdę wysoki poziom cholesterolu, to ogranicz spożycie jajek. W diecie south beach jest ich dość dużo, a ich żółtka zawierają zbyt duże ilości cholesterolu.

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.