Dieta kopenhaska – jesz mało, chudniesz dużo

Browse By

Szukasz diety, która cechują się maksymalną skutecznością? Jesteś gotowa na wyrzeczenia w zamian za piękną sylwetkę i doskonałe samopoczucie? Jeśli tak, to poznaj dietę kopenhaską – niesamowicie skuteczny sposób odżywiania, który sprawia, że kilogramy lecą w dół jak szalone.

Na czym polega dieta kopenhaska?

Dieta kopenhaska trwa 13 dni. Nie należy do najłatwiejszych, wręcz przeciwnie – jest bardzo restrykcyjna. Jeśli masz ją zamiar stosować, to musisz się przygotować na mocne ograniczenie ilości spożywanych kalorii i małe porcje jedzenia. Dieta kopenhaska opiera się przede wszystkim na warzywach, jajkach, chudym mięsie, kawie i zielonej herbacie. Takie mocne ograniczenie dozwolonych produktów sprawia, że jest to dieta uboga pod kątem odżywczym. Trwa tylko 13 dni dlatego, że mogłaby doprowadzić do niedoborów witamin i soli mineralnych w organizmie.

W tej diecie bardzo ważne jest to, w jakich godzinach je się posiłki. Jest ich niestety tylko 3 w ciągu dnia. Śniadanie należy jeść między 8 a 9, obiad między 12 a 14, natomiast kolację 16 a 18. Głód możesz gasić wodą mineralną, ale podjadanie między posiłkami jest absolutnie zabronione. Zniweczyłoby całą dietę.

Przykładowy jadłospis diety kopenhaskiej na 1 dzień:

• Śniadanie – filiżanka czarnej kawy + jedna łyżeczka cukru.
• Obiad – 1-2 ugotowane jajka, garść brokułów lub sałaty.
• Wołowy befsztyk i naturalny jogurt.

W diecie obecne są także takie dania i produkty jak sałatka z owoców, tarta marchewka, twarożek, plasterek szynki, jabłka, grejpfruty czy chuda gotowana ryba. Porcje są naprawdę „głodowe” i sprawiają, że organizm dostaje dosłownie szoku, po czym zaczyna intensywnie spalać tkankę tłuszczową. Przyzwyczajamy się do mniejszych porcji, ale przez te 2 tygodnie jakby nie patrzeć, chodzimy głodne.

Dieta kopenhaska jest jedną z najtrudniejszych, ale jednocześnie najbardziej efektywnych diet. Przez 13 dni można na niej schudnąć nawet 10 kg.

Dla kogo dieta kopenhaska?

Dieta ta przeznaczona jest głównie dla osób, które są bardzo zdeterminowane do tego, by schudnąć. Także dla tych, które mają sporo nadprogramowych kilogramów i chcą je jakoś „ruszyć”. Dla osób, które mają lekką pracę i mogą powstrzymać się w czasie trwania diety od aktywności fizycznej. Z jednej strony mówi się, że diety odchudzające powinny się zawsze łączyć z ćwiczeniami, ale w tym przypadku jest inaczej. Organizm otrzymuje naprawdę niewiele kalorii i jest dość słaby. Intensywne, a nawet średnio intensywne ćwiczenia mógłby doprowadzić do zasłabnięcia i wycieńczenia organizmu. Na diecie kopenhaskiej powinno się raczej spacerować lub ćwiczyć jogę czy pilates.

Sukces w odchudzaniu zależy przede wszystkim od tego, jak dokładnie będziesz się stosować do zaleceń diety. Rezultaty mogą być doskonałe, ale potrzebne jest samozaparcie i mocne postanowienie, że wytrwasz. Każda dobra dieta cechuje się tym, że coś ogranicza. W tym przypadku ograniczeń jest wiele, ale efekty są na wyciągnięcie ręki.

Chcesz podjąć wyzwanie? Szczegółowy plan żywieniowy dla diety kopenhaskiej znajdziesz w Internecie. Idź na zakupy, zaopatrz się w to, co najpotrzebniejsze i przez następne 2 tygodnie unikaj sklepów. Inaczej smakołyki będą Cię bardzo kusić.

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.