Daisy Ridley – kim jest? Wzrost, wiek, Instagram, kariera aktorska

Browse By

Kim jest Daisy Ridley?

Daisy Jazz Isobel Ridley jest angielska aktorka filmowa i telewizyjna. Urodziła się w londyńskiej dzielnicy Westminster , a dorastała w Maida Vale. Ridley jest najmłodszą z trzech córek Louise (z domu Fawkner-Corbett) pracującą w komunikacji wewnętrznej dla banku i Christophera Ridleya pracującego jako fotograf. Ma dwie starsze siostry: Poppy Sophia, Kika Rose i dwie starsze przyrodnie siostry. Dziadek od strony ojca William Arnold Ridley był aktorem równocześnie służył w wojsku.  Najbardziej znaną sztuką teatralną dziadka była wydana 1923 roku ekranizacja „The Ghost Train” . Współcześnie pamiętany przede wszystkim z serialu „Armia tatuśka” (1968−1977).

Gdy dorastała jej ulubionym filmem był „Matylda” (1996) i jej tytułowa postać grana przez Mara Elizabeth Wilson, jako wzoru do naśladowania. Od 9 do 18 roku życia uczęszczała do Tring Park School for the Performing Arts w Hertfordshire we wschodniej Anglii, w regionie East of England. Następnie studiowała cywilizację klasyczną na Birkbeck na Uniwersytecie Londyńskim, lecz po pewnym czasie Daisy zrezygnowała, by skupić się aktorstwie. Przed filmem „Gwiezdne wojny Przebudzenie Mocy” przez dwa lata pracowała jako barman. W roku 2016 roku rozpoczęła studia licencjackie z nauk społecznych na kursach online na Open University .

Kariera aktorska Daisy Ridley

Ridley rozpoczęła swoją karierę od małych ról w serialach telewizyjnych jak „Na sygnale”, „Youngers” , „Toast of London” , „Milczący świadek”, czy „Mr Selfridge”. W lutym 2013 zagrała główną bohaterkę jako ratowniczka Jo  w interaktywnym filmie „Lifesaver”. Film został nominowany do Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej.  Kwietnia 2013 roku zagrała krótkometrażowym filmie „Blue Season”, w którym wciela się Sarah. Film był rywalizował na  Sci-Fi-London  48-Hour Film Challenge. Ridley wystąpiła w teledysku do piosenki Wiley’a (właściwie Richard Cowie) ”Lights On ”, grając postać Kim.

W kwietniu 2014 roku ogłoszono obsadę Ridley jako Rey , jednej z głównych postaci do  filmu „Gwiezdne Wojny – Przebudzenie Mocy”. W 2015 roku zadebiutowała w niezależnym brytyjskim horrorze grając „Hannah” w filmie „Scrawl”.  Według magazynu Rolling Stone w czasie castingu do Gwiezdnych Wojen była „całkowicie nieznana”. Wybór aktorki przez reżysera J.J. Abramska był postrzegany, jako powtórzenie ruchu George’a Lucasa. Polegał on na obsadzeniu stosunkowo nieznanych aktorów do głównych ról w pierwszym filmie „Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja” w 1977 roku.

Pierwsze sceny do Gwiezdnych wojen Ridley zaczęła kręcić w maju 2014 roku w Pinewood Studios w Buckinghamshire. Brytyjska poczta Royal Mail wydała w 2015 roku zestaw znaczków pocztowych Star Wars. Znaczki przedstawiały postać Rey wraz z droidem BB-8. Film „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” był wielkim hitem kasowym i najbardziej dochodowym filmem 2015 roku. Ridley została producentem wykonawczym filmu dokumentalnego i narratorem filmie dokumentalnym „Polująca z orłami”. Premiera filmu odbyła się 24 stycznia 2016 na Sundance Film Festival.

W 2017 roku Ridley wcieliła się w postać Panny Mary Debenham w filmie kryminalnym „Morderstwo w Orient Expressie” w reżyserii Kennetha Branagha. Film jest adaptacją powieści detektywistycznej „Morderstwo w Orient Expressie” z 1934 roku autorstwa Agathy Christie. W 2017 roku wciela się ponownie w postać Rey, by razem z Markiem Kamilla (Luke Skywalker) zagrać w „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Stycznia 2018 roku zagrała tytułową rolę Ofelii, czyli nowej odsłonie opowieści o Hamlecie autorstwa Williama Szekspira. Film „Ofelia” opowiada historie „Hamleta” widziany oczami tytułowej Ofelii. W grudniu 2019 roku pojawia się w ostatnim filmie sequelu trylogii Gwiezdnych Wojen pod tytułem „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. W 2021 roku Ridley zagrała Violę Eade w filmie „Ruchomy chaos”, w adaptacji powieści dla dorosłych Patricka Nessa.

Daisy Ridley – wzrost

Aktorka Daisy Ridley ma 170 cm wzrostu.

Daisy Ridley – wiek

Disy Ridley urodziła się 10 kwietnia 1992 w Londynie.

Daisy Ridley na Instagram

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Daisy Ridley (@daisyridley)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Daisy Ridley (@daisyridley)

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.