Cztery produkty wspomagające odchudzanie.

Browse By

Często osoby chcące zrzucić kilka zbędnych kilogramów szukają pomocy w suplementach diety dostępnych w sklepach i aptekach. Zdarza się jednak, że takie produkty mają niewiele wspólnego z pomaganiem nam w odchudzaniu. Po pewnym czasie stosowania takich suplementów okazuję się, że zwyczajnie wyrzuciliśmy nasze pieniądze w błoto. Na szczęście jest wiele naturalnych produktów, które mogą okazać się pomocne w naszej walce z kilogramami. Oto przykłady czterech produktów, z którymi warto się zaprzyjaźnić w okresie odchudzania.
Po pierwsze- cynamon. Ta korzenna przyprawa, która głównie kojarzy nam się z dodatkiem do szarlotki ma niesamowite właściwości oczyszczające. Dodanie pół łyżeczki cynamonu dziennie do potraw np. porannej owsianki, koktajlu owocowego czy nawet kawy będzie miało ogromny wpływ na przemianę materii i przyczyni się do polepszenia procesu trawienia.
Pomocne w odchudzaniu mogą być także orzechy. Mają one co prawda wysoką kaloryczność, jednak są bardzo sycące. Dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym dostarczanym organizmowi przez orzechy, zapobiegamy odkładaniu się zbędnej tkanki tłuszczowej. Poza tym obniżają one poziom cukru we krwi oraz pomagają w walce ze złym cholesterolem.
Ocet jabłkowy. Nie dość, że jest świetnym dodatkiem do sałatek to pomaga nam również w odchudzaniu. Przyspiesza on spalanie tłuszczu oraz wspomaga trawienie. Dodanie octu jabłkowego do codziennej diety będzie korzystne dla naszego organizmu, należy jednak pamiętać, by stosować go z umiarem.
Czwartym produktem jest kapusta kiszona. Spożywanie kapusty lub picie soku przyspiesza przemianę materii. Poza tym, dzięki dużej ilości błonnika, szybko odczujemy sytość. Warto również dodać, że kapusta kiszona ma bardzo niską wartość energetyczną.
Jak widać, są produkty naturalne, za niewielką cenę, które pomogą nam schudnąć. Nie musimy więc biec do apteki i kupować suplementy które tylko w nazwie są,,odchudzające’’. Pamiętajmy jednak, by nasze odchudzanie było rozsądne. Dieta nie może być dla nas katorgą, dlatego nie powinniśmy drastycznie zmieniać swoich przyzwyczajeń. Powoli eliminujmy z naszej diety niezdrowe produkty. Wolne odchudzanie zagwarantuje nam brek efektu jo jo w przyszłości i lepsze samopoczucie. Powodzenia!

Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.