Czarny bez i jego leczenicze właściwości

Browse By

Czarny bez to roślina, która ma wiele wspaniałych właściwości. Ma niezwykle szerokie zastosowanie w medycynie, gdyż zawiera niesamowicie dużo substancji, które pomagają w leczeniu, znajdziemy w nim np. sole mineralne, flawonoidy, kwasy organiczne czy witaminy. Można go podawać na kilka sposobów, a jego nazwa wzięła się z tego, że owoce bzu są koloru czarnego. Od dawien dawna używa się go jako roślina lecznicza, głównie w krajach europejskich. W dawnych czasach za niszczenie bzu były poważne kary.

Potwierdzono wiele jego zdrowotnych właściwości. Na pewno czarny bez:

  • działa przeciwzapalnie dzięki wyciągom z kwiatów. Przepłukujemy takim wyciągiem nasze gardło i jamę ustną. Można robić też okłady, jeśli ktoś ma zapalenie spojówek, a dla ludzi trądzikiem zalecane jest przemywanie twarzy.
  • jesteś przeziębiony? Czarny bez tutaj również służy pomocą, a dokładnie napary z jego kwiatów. Rozgrzeją Cię i pomogą flegmie by ta mogła się oderwać od oskrzeli. Jest wiele ciekawych napojów z kwiatów, można je mieszać choćby z maliną, co daje niesamowity efekt.
  •   w walce przeciwko wolnym rodnikom pomocne będą przeciwutleniacze znajdujące się w owocach.
  • owoce posiadają tez witaminę C i pomagają zrzucić kilka kilogramów, dlatego znajdziemy je często w produktach np. przeczyszczających.
Ocena
[Suma: 1 Średnia ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.