Czarne mydło to skarb Maroko

Browse By

Czarne mydło z Maroko

Podobno mieszkanki Maroko zawdzięczają mu jędrną, dobrze odżywioną skórę, która kusi mężczyzn. Od kilku lat jest także popularne w Europie, a w ostatnich miesiącach szturmem zdobywa serca Polek. Czym tak właściwie jest czarne mydło, i jakie ma właściwości? Spróbujmy się przekonać.

Mydło z oliwy właściwości

Czarne mydło jest kosmetykiem znanym od wieków, i w rzeczywistości wcale nie musi być czarne. Ba, bardzo często ma zielonkawą barwę i konsystencję kleju. Sporządzone na bazie oliwy i pasty z czarnych oliwek może służyć do oczyszczania nawet najwrażliwszej skóry. Jego głównym atutem jest doskonałe oczyszczanie cery, porównywane nawet do peelingu enzymatycznego. Po użyciu preparatu można odczuć zarówno dogłębne oczyszczenie, jak i nawilżenie. Jest to szczególnie istotne dla osób zmagających się z cerą piekącą i zaczerwienioną po zastosowaniu standardowych kosmetyków. Zadaniem czarnego mydła jest regulowanie wydzielania substancji łojowej przez gruczoły, przez co zmniejsza się ilość zaskórników oraz wyprysków. Oczywiście marokański kosmetyk jest używany zarówno do twarzy, jak i do reszty ciała, co pozwala zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i miejsce w kosmetyczce. Duża zawartość witaminy E oraz innych mikroelementów sprzyja odnowie naskórka oraz uelastycznieniu powłok ciała. Według niektórych kobiet czarne mydło sprawdza się również w pielęgnacji włosów. W tym przypadku opinie odnośnie skuteczności kosmetyku są podzielone, dlatego trzeba samodzielnie sprawdzić jego skuteczność. Jak widać czarne mydło to doskonałe remedium na różnorodność drogeryjnych specyfików do pielęgnacji twarzy i ciała. Niestety należy wspomnieć o tym, że ma jeden dość istotny minus. Wszystkie te zalety umniejsza konieczność zmagania się ze specyficznym zapachem, który jest daleki od woni tradycyjnych mydeł i balsamów do pielęgnacji ciała. Jeżeli jednak dany aromat nam nie przeszkadza to zdecydowanie warto zainteresować się zastosowaniem czarnego mydła, ponieważ skutecznie pomoże w walce o piękną skórę.

Raz na jakiś czas w świecie kosmetyków można zauważyć nowość, która szturmem zdobywa świat. W przypadku czarnego mydła mamy do czynienia z kosmetykiem, który jest znany Marokankom od bardzo wielu lat. Specyfik ma niezwykle wiele właściwości i nadaje się do użycia przez posiadaczy skóry wrażliwej. Sprawdzi się także przy problemach z cerą tłustą i mieszaną, dlatego można go nazwać kosmetykiem uniwersalnym.

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.