Co powinna zawierać podręczna kosmetyczka?

Browse By

Każda kobieta chce się czuć piękna i atrakcyjna. Warto dołożyć wszelkich starań aby dobrze czuć się we własnym ciele i być z siebie dumna. Kobieta powinna mieć swój własny zestaw kosmetyków, bez których trudno się obejść. Podręczna kosmetyczka powinna zawierać wszystkie dla Ciebie najważniejsze kosmetyki tak aby była już gotowa do włożenia jej do torebki, nie zastanawiając się przy tym „Czy czegoś nie zapomniałam?”.

 

Oto lista najważniejszych kosmetyków, które powinna zawierać Twoja kosmetyczka:

Gdy masz problem z cerą obowiązkowo powinnaś umieścić w swojej kosmetyczce bazę pod podkład. Jeśli ten problem Cię nie dotyczy to wystarczy sam podkład – w płynie, kremie czy sztyfcie.

Puder – Puder nakładamy grubym pędzlem zaczynając od skroni kończąc na kościach policzkowych. Dodatkowo możesz jeszcze musnąć nos – Puder nadaje świeżość i możemy uzyskać pożądany wygląd twarzy.

Baza do powiek – jeśli chcesz aby cienie się nie sypały a makijaż był trwały, przed nałożeniem cieni warto użyć bazy do powiek.

Cienie do powiek – wybierz te, które używasz na co dzień. Cienie na specjalną okazję zostaw w domu.

Kredka do oczu – obowiązkowo, czarna kredka do oczu podkreślająca oko i nadająca charakteru.

Eyeliner – Niezastąpiony kosmetyk do podkreślenia oka, sprawisz, że oko będzie wyraźniejsze i będziesz miała zalotne spojrzenie.

Tusz do rzęs – Najważniejsza rzecz, która MUSI znaleźć się w kosmetyczce. Czy to pogrubiający, wydłużający czy powodujący efekt sztucznych rzęs – nie ma znaczenia, ważne, żeby był stałym gościem w Twojej kosmetyczce.

Kredka do brwi – warto delikatnie podkreślić kształt brwi.

Pędzle do oczu – jeśli stosujesz cienie do powiek, należy zainwestować w dobre pędzelki z naturalnego włosia.

Pęseta – gdy zauważysz odrastające włoski, szybko możesz się ich pozbyć.

Szminka, błyszczyk, pomadka ochronna – Odcienie powinny być uniwersalne, żebyś mogła ich użyć w każdej sytuacji. Oczywiście podręczna kosmetyczka powinna zawierać także szminkę/błyszczyk w Twoim ulubionym kolorze.

Dodatkowe rzeczy, które warto mieć w kosmetyczce to delikatny krem do twarzy, pilniczek, chusteczki, mały grzebyk i małe lusterko.

Z takim zestawem żadna sytuacja Cię nie zaskoczy i będziesz mogła poprawić makijaż w każdej chwili!

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.