Co nam daje masaż skóry głowy?

Browse By

Aby włosy zachowały zdrowy wygląd, bardzo ważnym czynnikiem jest odpowiednie krążenie w skórze głowy. Jeśli krew będzie w sposób prawidłowy dopływała do mieszków włosowych nasze włosy będą się bardziej prawidłowo rozwijały i może to zapobiec ich utracie. Masaż skóry głowy można wykonać na kilka sposobów.

masowana głowa

Szczotkowanie włosów

Najprostszą metodą jest ta, która jest nam powszechnie znana, ale niedoceniana, prawidłowe szczotkowanie włosów suchych, które stymuluje krążenie w skórze głowy. Włosy należy szczotkować około 3 do 5 minut w zależności od ich długości. Można w czasie tego zabiegu również pochylić głowę do przodu, co spowoduje lepsze napłynięcie krwi w te okolice. Inną metodą jest manualny masaż głowy. Można go wykonywać codziennie, a nawet kilka razy dziennie i nie muszą go wykonywać masażyści, można nauczyć się go robić samodzielnie. Należy przycisnąć wszystkie palce do głowy i nie zdejmując ich z jej powierzchni wykonywać ruchy koliste. Dłonie należy przesuwać wzdłuż całej głowy, aby dobrze rozmasować całą jej powierzchnię. Aby zabieg przyniósł efekty, które będą skutkować wzmocnieniem włosów należy go wykonywać najlepiej rano i wieczorem. Można również zamiast masażu manualnego kupić masażer elektryczny. Pozwala on na codzienny masaż bez żadnego wysiłku.

Zalety masażu skóry głowy

Masaż skóry głowy może mieć również inne znaczenie dla naszego organizmu. Pomaga bowiem nam się zrelaksować, pozwolić na chwilę odpoczynku i przyjemności. Dlatego daje możliwość łączenia dbania nie tylko o włosy, ale również o cały nasz organizm.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men
HandsomeMen

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.