Chloe Kim

Browse By

Kim jest Chloe Kim ?

Chloe Kim jest amerykańska snowboardzistka, która urodziła się w Long Beach w Kalifornii i wychował w pobliskim mieście Torrance. Rodzice Kim wyemigrowali z Korei Południowej. Ojciec przybył do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku, mając zaledwie 800 dolarów w gotówce i ostatecznie zdobył dyplom z inżynierii produkcji. Zaczęła jeździć na snowboardzie w wieku czterech lat w kurorcie Mountain High w południowej Kalifornii i zaczęła rywalizować w wieku sześciu lat, jako członek Team Mountain High. Wyjechała do Szwajcarii, by od wieku ośmiu do dziesięciu lat trenować w Genewie. Następnie powróciła do stanów zjednoczonych, by zacząć trenować w Mammoth Mountain stanie Kalifornia. W 2013 roku dołączyła do US Snowboarding Team.

Kariera sportowa Chloe Kim

Kim była za młoda, by wziąśc udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014, więc wystąpiła na zawodach X Games i zdobywając srebrny medal. W 2015 roku Chloe podczas zimowych X Games zdobyła złoto w superpipe, pokonując Kelly Clark. Dzięki wygranej została najmłodszą złotą medalistką w wieku 14 lat, dopóki nie straciła rekordu na rzecz trzynastoletniej Kelly Sildaru, która w 2016 roku zdobyła złoto. W 2016 mając szesnaście lat, została pierwszą osobą, która zdobyła dwa złote medale na zawodach X Games.

Chloe Kim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2016

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Norwegii została pierwszą Amerykanką, która zdobyła złoty medal w snowboardzie i zdobyła najwyższy wynik snowboardowy w historii Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Kim została pierwszym snowboardzistą wybrana na nosiciela flagi zespołu USA na ceremonię otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Została nominowana do nagrody ESPYS 2016 dla Najlepszego Przełomowego Sportowca.

Chloe Kim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018

Chloe pojawia się Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pyeongchang w Korei Południowej, to jej pierwsze igrzyska w karierze. W czasie igrzysk zdobywa złoty medal w finale Halfpipe kobiet. Pierwszy wynik wyrósł 93,75 pkt, a oznaczało przewagę nad drugim miejscem o 8,5 pkt. Ostatni wynik w halfpipie był bliski doskonałemu wynikowi 98,25 pkt. Wyprzedziła Chinkę Liu Jiayu prawie o 10 pkt, która otrzymała 89,75 pkt i zajęła 2. miejsce. Została najmłodszą kobietą na igrzyskach olimpijskich, która kiedykolwiek wykręciła dwa obroty o 1080 stopni z rzędu. Tym samym mając 17 lat, stała się najmłodszą kobietą, która kiedykolwiek zdobyła złoto na Igrzyskach Olimpijskich w halfpipie. Wyprzedziła tym samym poprzednią rekordzistkę Kelly Clark, która mając 18 lat zdobyła złoto

Po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego znalazła się na okładce amerykańskiego czasopisma sportowego Sports Illustrated. Pojawiła się na specjalnej edycji pudełka płatków kukurydzianych firmy Kellogg i ustalono nowy rekord w kategorii „najszybciej sprzedających się pudełek zbożowych w historii firmy Kellogg”. W 2018 roku Mattel rozpoczęła produkcję Shero Barbie lalek na podobieństwo inspirujących kobiet w lalki na podobieństwo Kim. W 2020 roku startowała w czwartym sezonie programu „The Masked Singer” jako „Meduza”.

Chloe Kim – wzrost i wiek

Chloe Kim urodziła się 23 kwietnia 2000. Kim ma 160 cm wzrostu.

Chloe Kim Instagram

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chloe Kim (@chloekim)

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.