Blondynki, brunetki, a może rude?

Browse By

Blondynki, brunetki, a może rude?

Od lat wpaja się wszystkim, ze najpiękniejsze są blondynki. Można zauważyć, że filmy, jeśli lansowały piękną bohaterkę, zazwyczaj była to blondynka. Kobietom o ciemnych włosach zazwyczaj przypisywano role mądrych, przebiegłych i silnych pań.

włosy od tyłu

Blondynki mogą budzić więcej uczuć opiekuńczych, wydają się bardzo bezbronne i delikatne – chociaż w rzeczywistości może się okazać, że delikatna blondyneczka to w środku silna kobieta. Przyjęło się, więc że przy blondynce każdy facet jest silny i może się wykazać.

Jednak jak chodzimy ulicami nie widzimy tylko blondynek z mężczyznami, ale kobiety o różnych kolorach włosów – sporo wśród nich jest rudowłosych. Naturalne rude włosy spotyka się bardzo rzadko, ale moda na rudości sprawia, że kobiety koloryzują włosy od ciemnokasztanowych do rudoczerwonych – tych ostatnich nie ma nawet w naturze – są jednak cenione przez wiele kobiet.

Na pewno rudowłose osoby wyróżniają się w tłumie, jednak prawdziwie rude kobiety często mają pewne mankamenty w urodzie – ich cera bywa prawie nienaturalnie

biała i najczęściej piegowata. Jednak zdarzają się i tu wyjątki i są dziewczyny rudowłose z jasną, co prawda cerą, ale bez piegów.

Jaką dziewczynę powinien wybrać mężczyzna? Według kryteriów, które mało mają wspólnego z rzeczywistością, największy temperament mają rude, później brunetki, a blondynki mają najmniejszy temperament. Jednak ten wymyślony kiedyś pogląd nie sprawdza się w praktyce.

Wybierając kobietę trzeba kierować się wieloma kryteriami, a włosy powinny być raczej jednym z ostatnich kryteriów – w końcu nigdy nie wiadomo, którego dnia blondynka zmieni się w rudą, albo brunetka w blondynkę.

Wielu mężczyzn daje się współcześnie nabrać na kolor kobiecych włosów, bo niewiele kobiet ma obecnie naturalny kolor włosów – jeśli nawet nie malują farbami na trwały kolor, to często używają szamponów koloryzujących, czy tak zwanych szamponetek, które zmieniają odcień włosów i nadają im kolorystycznej głębi.

Kolor włosów jest jednak ważny dla mężczyzn – są wśród nich tacy, którzy oglądają się tylko za blondynkami, inni nie wyobrażają sobie randek z nikim innym, jak tylko z brunetką. Duża grupa panów nie ma jakiś specjalnych preferencji, jeśli chodzi kolor włosów, ale zwracają uwagę na inne cechy – wzrost, tuszę, oczywiście twarz też jest istotna i oczy.

Kiedyś rude dziewczyny miały trudne życie, ponieważ wśród różnych przesądów był taki, że osoby o rudych włosach są brzydko mówiąc: wredne. Oczywiście takie poczucie nie wzięło się znikąd – prawdopodobnie rudowłosym dokuczano już od dzieciństwa i broniąc się pracowały na przekonanie, że właśnie rudzielce do najsympatyczniejszych nie należą.

Obecnie rudy kolor włosów jest modny, bo tak naprawdę rude włosy są bardzo twarzowe i kobieta z takimi włosami wygląda zawsze ponętnie. Teraz rude dzieci nie mają już tak trudnego życia jak kiedyś – rude włosy są, bowiem wszechobecne i nie wyróżniają się specjalnie wśród innych. Zaletą naturalnych rudych włosów jest zazwyczaj ich grubość – rude włosy są grubsze nawet od czarnych, ale trudniej się układają i zawinięte na wałki bez żadnego wspomagania kosmetyków nie utrzymają się w formie loków przez cały dzień.

Niektóre narody mają tylko jeden kolor włosów – przykładem mogą być tu Hindusi, Murzyni mają czarne włosy i dla nich spotkanie blondynki jest czymś egzotycznym. Jeśli mężczyzna żyjący w kraju, gdzie wszystkie kobiety mają czarne włosy wybierze na żonę Europejkę, to jest prawie pewne, że będzie to blondynka. Tu też działają prawa takie, jak na całym rynku – to, co niepowtarzalne i niedostępne zawsze jest najciekawsze.

Najczęściej bywa tak, że mężczyzna deklarujący, że on tylko uznaje brunetki w końcu żeni się z blondynką. Bo tak naprawdę brunetki, blondynki, czy rude kobiety są w stanie zauroczyć każdego mężczyznę stosując w sposób bardziej lub mniej świadomy wiele trików – wabików, na które zareaguje niemal każdy pan.

Tak, więc nie należy zbytnio przejmować się kolorem włosów – kobieta zmienną jest i bardzo często zmienia swój kolor włosów kilkakrotnie w życiu.

Artykuł powstał przy współpracy Kliniki Handsome Men www.handsomemen.pl
handsomemen logo

Ocena
[Suma: 0 Średnia ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.