Browse By

Aktorzy, którzy popełnili samobójstwo, celebryci

Centrum Wsparcia – bezpłatny telefon
dla osób w kryzysie
 czynny 24h / dobę
7 dni w tygodniu (także w święta)
Centrum Wsparcia udziela porad dla dzieci, młodzieży i osobom dorosłym.

Centrum posiada stronę internetową
www.liniawsparcia.pl, na której, poza psychologami dyżurującymi pod telefonem wsparcia, umieszczono informację o dyżurach specjalistów:
– psychiatry
– prawnika
– pracownika socjalnego

Można też porozmawiać przez czat
internetowy, wysłać wiadomość
e-mail
  oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.
Wiadomość e-mail można wysłać przez formularz kontaktowy dostępny na stronie lub na adres e-mail:
porady@liniawsparcia.pl

 


Anthony Bourdain 

Anthony Bourdain urodził się w Nowym Jorku. Uczęszczał do Englewood School for Boys w New Jersey i Vassar College (przez dwa lata), jest absolwentem The Culinary Institute of America. Był producentm filmowym. Zmarł 8 czerwca 2018 roku.

Był znanym szefem kuchni, gospodarzem programu podróżniczego i autorem bestsellerów New York Timesa. Zdobył 8 nagród Emmy, nagrodę Peabody i Webby (za najlepszy blog).

W przeszłości walczył z uzależnieniem od narkotyków i otwarcie omawiał swoje zmagania z depresją.

Stanley Adams

Krępy aktor charakterystyczny Stanley Adams miał stosunkowo niewielką karierę w filmach, być może z wyjątkiem sławy swojego milionera o dziecięcej twarzy Rusty Trawlera z Śniadanie u Tiffany’ego (1961). Poza tym grał niezliczonych pomniejszych etnicznych złoczyńców, barmanów.

Zmarł 27 kwietnia 1977, w wieku 62 lat, z powodu rany postrzałowej z własnej winy.

Był aktorem charakterystycznym, który pojawił się w filmie „Śniadanie u Tiffany’ego”, a także w kilku innych filmach i programach telewizyjnych; był także scenarzystą kilku programów telewizyjnych.

Podobno miał depresję z powodu przewlekłego bólu po urazie pleców.

 

Clay Adler

Clay Adler urodził się 20 sierpnia 1989 roku w Newport Beach w Kalifornii w USA. Był aktorem, znanym z Za wszelką cenę (2009) oraz Newport Harbour: The Real Orange County (2007). Zmarł 26 marca 2017 roku w Orange County w Kalifornii.

Zmarł 26 marca 2017 r., W wieku 27 lat, z powodu samookaleczenia rany postrzałowej w głowę.

Najbardziej znany z udziału w reality show MTV „Newport Harbor: The Real Orange County”.

 

Ross Alexander

Zmarł 2 stycznia 1937, w wieku 29 lat, na skutek samookaleczenia postrzałowego w głowę.

Był idolem porannym, który zagrał w kilku filmach w latach trzydziestych; jego kariera legła w gruzach, gdy studio odkryło, że był ukrytym homoseksualistą i był zamieszany w skandal seksualny.

Prawdopodobnie był przygnębiony z powodu swoich 3 nieudanych małżeństw i upadku kariery.

 

Mike Alfonso

Mike Alfonso urodził się 24 stycznia 1965 roku w Tampa na Florydzie w USA jako Michael Lee Alfonso. Był aktorem znanym z ECW Hardcore TV (1993), WCW Monday Nitro (1995) i WWF SmackDown! (1999). Był żonaty z Delisą Bowers. Zmarł 17 lutego 2007 roku w Tampie.

Zmarł 17 lutego 2007, w wieku 42 lat, wieszając się.

Był zawodowym zapaśnikiem, który walczył pod nazwami Mike Awesome i The Gladiator.

Był podobno zrozpaczony po tym, jak jego żona powiedziała mu, że chce rozwodu.

 

Keith Adnes

Drugi główny aktor z lat 50. i 60., Keith Andes, pasuje do wysokiego, przystojnego, mocnego i bardzo męskiego modelu, który obejmował takich artystów jak George Nader , Guy Madison i Jeffrey Hunter . 

Zmarł 11 listopada 2005, w wieku 85 lat, wieszając się.

Był wszechstronnym aktorem najbardziej znanym z występów w programach telewizyjnych „This Man Dawson”, „Glynis” i „Paradise Bay”.

Był śmiertelnie chory na raka pęcherza moczowego w czasie jego śmierci.

 

Malik Bendjelloul

Malik Bendjelloul, urodzony w Szwecji, w latach dziewięćdziesiątych występował w szwedzkim serialu telewizyjnym „Ebba och Didrik”, a później studiował dziennikarstwo i produkcję medialną na Uniwersytecie Linneusza w Kalmarze. Wyprodukował kilka muzycznych filmów dokumentalnych dla szwedzkiej telewizji (SVT).

Zmarł 13 maja 2014 roku w wieku 36 lat, skacząc przed pociągiem metra.

Był szwedzkim dokumentalistą, dziennikarzem i byłym aktorem dziecięcym, najlepiej znanym z filmu dokumentalnego „W poszukiwaniu cukru”. Zdobył Oscara i nagrodę BAFTA w 2013 roku.

Jego brat powiedział, że Malik był coraz bardziej samotny i odizolowany w miesiącach poprzedzających jego śmierć, i powiedział przyjaciołom, że obawia się, że traci swoją kreatywność. Zabił się zaledwie rok po zdobyciu Oscara.


Ari Behn

Ari Behn urodził się 30 września 1972 roku w Aarhus w Danii jako Ari Mikael Bjørshol. Był aktorem, znanym z Håp i ei Gryte (2013), Lange flate ballær (2006) i Team Antonsen (2004). Był żonaty z księżniczką Märthą Louise . Zmarł 25 grudnia 2019 roku w Lommedalen w Norwegii.

Zmarł 25 grudnia 2019 r. W wieku 47 lat, metoda nie została ujawniona.

Był żonaty z księżniczką Marthą Louise z Norwegii przez 15 lat; rozwiedli się w 2017 roku; był autorem, dramaturgiem i artystą wizualnym najbardziej znanym ze zbioru opowiadań „Smutny jak piekło”.

Miał depresję.

 

Chester Bennington

Chester Charles Bennington urodził się w Phoenix w Arizonie, jako syn pielęgniarki Susan Elaine (Johnson) i detektywa policyjnego Lee Russella Benningtona. Jego rodzice rozwiedli się, gdy miał 11 lat. Ma dwie przyrodnie siostry i przyrodniego brata. 

Zmarł 20 lipca 2017 w wieku 41 lat, powiesił się.

Był wokalistą Linkin Park, który sprzedał ponad 132 miliony płyt na całym świecie.

Był także wokalistą grup Stone Temple Pilots i Sunrise.

Otwarcie omawiał swoje zmagania z uzależnieniem od narkotyków, alkoholem znęcanie się i depresja; w przeszłości próbował popełnić samobójstwo.

Bliski przyjaciel piosenkarza Chrisa Cornella, który popełnił samobójstwo 2 miesiące wcześniej. Popełnił samobójstwo w urodziny Chrisa.

 

Charles Boyer

Charles Boyer studiował filozofię, zanim udał się do teatru, gdzie zadebiutował w 1920 roku. Choć początkowo nie miał zamiaru zajmować się karierą w kinie.

Zmarł 26 sierpnia 1978 roku w wieku 78 lat w wyniku przedawkowania barbituratu Seconal.

Był francusko-amerykańskim aktorem, który wystąpił w ponad 80 filmach; był czterokrotnie nominowany do Oscara; również nominowany do Złotego Globu i nagrody Emmy. Popełnił samobójstwo dwa dni po śmierci żony. Jego jedyne dziecko, syn, popełnił samobójstwo 13 lat wcześniej w wieku 21 lat.

 

Jonathan Brandis

Urodzony w Danbury, Connecticut, USA, jako syn Grega i Mary, Jonathan Brandis rozpoczął karierę w wieku 5 lat, grając w kilku reklamach telewizyjnych. Pojawił się także w małych partiach w kilku filmach i programach telewizyjnych, zanim swoją pierwszą główną rolę w filmie Niekończąca się opowieść z 1990 roku.

Zmarł 12 listopada 2003 r., W wieku 27 lat, wieszając się na korytarzu swojego bloku.

Był byłą gwiazdą dziecięcą i idolem nastolatków najbardziej znanym z roli w programie telewizyjnym „Seaquest DSV”. U szczytu swojej sławy dostawał tygodniowo 4000 listów od fanów.

Miał 20 lat, kiedy program się skończył. Jako dorosły próbował przejść do ról filmowych i telewizyjnych, ale nie udało się mu to.

 

Ray Combs

Ray Combs urodził się 3 kwietnia 1956 roku w Hamilton w stanie Ohio w USA jako Raymond Neil Combs Jr. Znany jest z prac nad Dama za burtą (1987), Family Feud (1988) i Wampir w Brooklynie (1995). Był żonaty z Debrą Jo Loomis. Zmarł 2 czerwca 1996 w Glendale w Kalifornii w USA.

Zmarł 2 czerwca 1996, w wieku 40 lat, wieszając się na prześcieradle.

Był aktorem i komikiem najbardziej znanym z prowadzenia programu telewizyjnego „Family Feud”.